Smród nad stoiskiem z warzywami. Oblała kwasem rekwirowany towar

[object Object]
Akcja służb na CzerskiejTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

- Na ulicy Czerskiej stoisko warzywne zostało oblane nieznaną substancją - poinformował reporter tvnwarszawa.pl. Na miejscu pojawiła się straż miejska, policja i grupa chemiczna straży pożarnej. Przez kilkadziesiąt minut były utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w okolicy budynku numer 18. - Stoisko, które zostało oblane jest otoczone taśmą. Wokół czuć bardzo nieprzyjemny zapach - opisywał Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl, który był na miejscu.

Na Czerską przyjechało pięć jednostek chemicznej grupy straży pożarnej. - Starają się ustalić, co to za substancja - dodał nasz reporter. Na miejscu pracowała też policja i straż miejska.

- Z informacji, które uzyskałem od strażników, wynika że nikt nie ucierpiał w zdarzeniu - stwierdził Zieliński.

Kwas masłowy

Policja potwierdziła zdarzenie. - O godzinie 17.30 otrzymaliśmy zgłoszenie od Straży Miejskiej, że jeden z handlarzy wylał nieznaną substancję - powiedziała Monika Brodowska z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Jak dowiedzieliśmy się od straży pożarnej, handlująca oblała stoisko kwasem masłowym. - To niegroźna substancja - zapewnił Bartosz Bajorek z komendy miejskiej straży pożarnej.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy od straży miejskiej. Strażnicy rekwirowali towar sprzedawany, prawdopodobnie nielegalnie, na stoisku. W pewnym momencie handlarz oblał owoce kwasem masłowym. Nikomu nic się nie stało - doprecyzował kapitan Bajorek.

Nielegalny handel

Rzeczniczka straży miejskiej Monika Niżniak potwierdziła, że funkcjonariusze podejmowali interwencję w związku z nielegalnym handlem ulicznym. - Wyczuli nieprzyjemny zapach i postanowili wezwać odpowiednie służby - powiedziała w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Niżniak przyznała też, że w okresie letnim liczba stoisk stawianych bezprawnie wzrasta. - A naszym zadaniem jest uregulowanie sprawy nielegalnego handlu ulicznego. Działania w tym zakresie podejmujemy od lat - podkreśliła.

Ulica Czerska przez kilkadziesiąt minut była częściowo nieprzejezdna. Funkcjonariusze zamknęli wjazd od strony Chełmskiej, możliwy był jedynie wjazd od Gagarina.

Do podobnego zdarzenia doszło w lipcu na ulicy Św. Bonifacego:

[object Object]
Akcja straży pożarnejLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kw/mś

Pozostałe wiadomości