Drogowcy przebudowują azyle dla pieszych na Conrada

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl/ZDM
Azyle na ulicy Conrada są przebudowywane

Przebudowa na przejściach dla pieszych na ulicy Conrada przy numerach 10 i 14, to jeden z projektów realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego.

Projekt "Bezpieczne ulice: Conrada, Sokratesa i Przy Agorze – poprawa bezpieczeństwa przejść dla pieszych" cieszył się sporą popularnością wśród mieszkańców. W sumie zagłosowało na niego 1711 osób.

"Założenia projektu zgłoszonego przez mieszkańców zostały zrealizowane już na ul. Sokratesa w ramach jej przebudowy. Zmiany na ulicy Przy Agorze będą możliwe po rozstrzygnięciu przetargu, który chcemy ogłosić jeszcze w kwietniu. Na ulicy Conrada roboty właśnie się toczą" - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ponad 100 milionów do podziału na "projekty, które zmienią okolicę i miasto". Wystartowała 10. edycja budżetu obywatelskiego.

Będzie bezpieczniej

Azyle są przebudowywane, by poprawić bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Istniejące do tej pory były zbyt wąskie, co nie zapewniało komfortowego przejścia na drugą stronę jezdni. Azyle zostaną więc poszerzone, a geometria jezdni zmieniona.

"W późniejszym etapie ogłosimy przetarg na wykonanie niskiej zieleni. Do tego czasu azyle zostaną wypełnione ziemią. Wcześniej była tu zbędna kostka brukowa" - zaznaczają drogowcy.

Na ulicy Conrada swoje prace prowadziło też MPWiK. Były związane z budową kolektora Lindego-Bis i wiązały się z rozebraniem części nawierzchni jezdni. Wodociągowcy odtwarzają teren, na którym pracowali.

"Chcieliśmy wykorzystać ten moment i przy okazji prac odtworzeniowych wprowadzić zmiany zaproponowane przez mieszkańców" - dodają drogowcy.

Prace na ul. Conrada powinny zakończyć się na przełomie marca i kwietnia.

Projekty zrealizowane w 2020 roku w ramach budżetu obywatelskiego

Odnowiony teren przed Kościołem Pokamedulskim
Odnowiony teren przed Kościołem Pokamedulskim Facebook / Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany
wideo 2/5

Autor:pop

Źródło: tvnwarszawa.pl/ZDM

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości