Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Ulice czarne, ale mokre

  Ulice


  Zima nie daje za wygraną. W Warszawie spadło kilka centymetrów śniegu. W nocy na ulice ponownie ruszyły solarki. Na odśnieżanie czekają jednak mniejsze ulice, chodniki i przystanki.

  O godz. 3.00 na stołeczne ulice wyjechało 170 solarek. Akcja miała potrwać co najmniej do godz. 6.00. Kolejne działania Zarząd Oczyszczania Miasta zleci biorąc pod uwagę stan nawierzchni jezdni, dane meteorologiczne i prognozy pogody.

  Synoptycy zapowiadają tymczasem, że dziś odpoczniemy od opadów śniegu.

  Rano trzeba wyjść z domu kilka a może nawet kilkanaście minut wcześniej, żeby odśnieżyć samochód. Także ppdróż do pracy może zająć więcej czasu, chociaż warunki nie są złe. - Główne drogi w Warszawie są czarne, ale mokre. Ruch na razie nie jest duży. Jeździ się dużo lepiej, niż w czwartek wieczorem - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

  Na odśnieżanie czekają mniejsze ulice, chodniki oraz przystanki.

  Poranek na stołecznych drogachTVN24

  320 pługów i solarek

  Śnieg zaczął sypać w czwartek po południu. Z godziny na godzinę jeździło się coraz gorzej. Zarząd Oczyszczania Miasta, przed godz. 22.00, skierował na stołeczne ulice 320 pługów i solarek. Apelujemy do kierowców o przepuszczanie zestawów pługosolarek oraz niezajeżdżanie im drogi. Sprawne udrożnienie jezdni poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg - ostrzegał w wydanym komunikacie ZOM.

  - Jest ślisko. Jeździ się zdecydowanie wolniej. W wielu miejscach tworzą się zatory np. na Wisłostradzie przy Karowej – mówił około godz 18. Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. Niebezpiecznie jest np. na Rondzie Waszyngtona - tu na ulicy zalega błoto zmieszane ze śniegiem. Opady dają się we znaki też pieszym - na chodnikach tworzą się zaspy śnieżne.

  Sytuacja na drogach w czwartek wieczoremTVN24

  Kolizje, policja apeluje o ostrożność

  Opady śniegu przyczyniły się niewątpliwie do stłuczek i kolizji m.in. na: – Skrzyżowaniu Jabłonowskiego i Lenza, Bysławskiej i Wału Miedzeszyńskiego, Grzybowskiej i Towarowej, ponadto na ulicach Świetlików i Okrętowa – wyliczała przed godziną 16.00 Edyta Adamus z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

  Do godziny 18.30 stłuczek przybyło. – Odnotowaliśmy zderzenia na ulicy Żelaznej i Majdańskiej, oraz na skrzyżowaniach Lucerny i Mrówczej, Kruczej i al. Jerozolimskich, Nowoursynowskiej i Doliny Służewieckiej – mówiła Elwira Brzostowska z KSP.

  Ze względu na złe warunki jazdy, policja apeluje o ostrożność. – Kierowcy powinni zachować większy odstęp pomiędzy pojazdami i wzmóc ostrożność – mówi Adamus.

  wp//ec

  Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gula /tvnwarszawa.pl