Ulice

Ulice czarne, ale mokre

Ulice


Zima nie daje za wygraną. W Warszawie spadło kilka centymetrów śniegu. W nocy na ulice ponownie ruszyły solarki. Na odśnieżanie czekają jednak mniejsze ulice, chodniki i przystanki.

O godz. 3.00 na stołeczne ulice wyjechało 170 solarek. Akcja miała potrwać co najmniej do godz. 6.00. Kolejne działania Zarząd Oczyszczania Miasta zleci biorąc pod uwagę stan nawierzchni jezdni, dane meteorologiczne i prognozy pogody.

Synoptycy zapowiadają tymczasem, że dziś odpoczniemy od opadów śniegu.

Rano trzeba wyjść z domu kilka a może nawet kilkanaście minut wcześniej, żeby odśnieżyć samochód. Także ppdróż do pracy może zająć więcej czasu, chociaż warunki nie są złe. - Główne drogi w Warszawie są czarne, ale mokre. Ruch na razie nie jest duży. Jeździ się dużo lepiej, niż w czwartek wieczorem - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Na odśnieżanie czekają mniejsze ulice, chodniki oraz przystanki.

Poranek na stołecznych drogach
Poranek na stołecznych drogachTVN24

320 pługów i solarek

Śnieg zaczął sypać w czwartek po południu. Z godziny na godzinę jeździło się coraz gorzej. Zarząd Oczyszczania Miasta, przed godz. 22.00, skierował na stołeczne ulice 320 pługów i solarek. Apelujemy do kierowców o przepuszczanie zestawów pługosolarek oraz niezajeżdżanie im drogi. Sprawne udrożnienie jezdni poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg - ostrzegał w wydanym komunikacie ZOM.

- Jest ślisko. Jeździ się zdecydowanie wolniej. W wielu miejscach tworzą się zatory np. na Wisłostradzie przy Karowej – mówił około godz 18. Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. Niebezpiecznie jest np. na Rondzie Waszyngtona - tu na ulicy zalega błoto zmieszane ze śniegiem. Opady dają się we znaki też pieszym - na chodnikach tworzą się zaspy śnieżne.

Sytuacja na drogach w czwartek wieczorem
Sytuacja na drogach w czwartek wieczoremTVN24

Kolizje, policja apeluje o ostrożność

Opady śniegu przyczyniły się niewątpliwie do stłuczek i kolizji m.in. na: – Skrzyżowaniu Jabłonowskiego i Lenza, Bysławskiej i Wału Miedzeszyńskiego, Grzybowskiej i Towarowej, ponadto na ulicach Świetlików i Okrętowa – wyliczała przed godziną 16.00 Edyta Adamus z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Do godziny 18.30 stłuczek przybyło. – Odnotowaliśmy zderzenia na ulicy Żelaznej i Majdańskiej, oraz na skrzyżowaniach Lucerny i Mrówczej, Kruczej i al. Jerozolimskich, Nowoursynowskiej i Doliny Służewieckiej – mówiła Elwira Brzostowska z KSP.

Ze względu na złe warunki jazdy, policja apeluje o ostrożność. – Kierowcy powinni zachować większy odstęp pomiędzy pojazdami i wzmóc ostrożność – mówi Adamus.

wp//ec

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gula /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości