Ulice

Czworo dzieci rannych w wypadku na krajowej "8"

Ulice

targeo.plWypadek pod Ostrowią Mazowiecką

W niedzielę około godz. 13 na drodze krajowej nr 8 w Nagoszewce Drugiej (pod Ostrowią Mazowiecką - red.) doszło do zderzenia ciężarówki z autokarem przewożącym dzieci - powiedziała PAP st. sierż. Marzena Laczkowska z KPP Ostrów Mazowiecka. Pięć osób trafiło do szpitala. Były utrudnienia w ruchu.

Laczkowska wyjaśniła, że ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarówką 35-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył autokaru, którym kierował 60-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Kierujący ciężarówką był trzeźwy.

Pięć osób rannych

Autokarem z Warszawy do Giżycka podróżowało 41 osób w przedziale od 14 do 19 lat oraz trzech opiekunów. - W wyniku zdarzenia do szpitala trafiło pięć osób, w tym czwórka dzieci. Przechodzą oni obecnie badania - poinformowała Laczkowska.

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonują czynności, czyli oględziny ciężarówki i autokaru, przesłuchiwani są także świadkowie. W miejscu wypadku wprowadzono ruch wahadłowy.

- Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, ponieważ droga jest w trakcie przebudowy. Apelujemy też o zmniejszenie prędkości i zwiększenie odległości od aut, które jadą przed nami - dodała Laczkowska.

Przy drodze krajowej nr 8 między Wyszkowem a Ostrowią prowadzone są prace przy budowie drogi ekspresowej. W lutym doszło do tragicznego wypadku:

Tragiczny wypadek
Tragiczny wypadekTVN24

PAP/su/mś

Źródło zdjęcia głównego: targeo.pl

Pozostałe wiadomości