Dwa wiadukty nowe, jeden po remoncie

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plNowe wiadukty na Marynarskiej

Od najbliższego poniedziałku kierowców jeżdżących ulicą Marynarską i Sasanki czekają duże zmiany. Drogowcy otworzą nowe wiadukty nad torami kolejowymi i rozpoczną remont północnego przejazdu nad Żwirki i Wigury.

Jak informowaliśmy w środę, zewnętrzne wiadukty budowanego węzła Marynarska są już prawie gotowe. Urząd miasta właśnie podał termin ich otwarcia.

Pierwsi kierowcy wjadą na nie w poniedziałek, około godziny 23.00. To właśnie w tym miejscu z ulica Marynarską połączy się trasa S79, prowadzącą na Lotnisko Chopina. Podczas gdy samochody jeździć będą nowo wybudowanymi, zewnętrznymi wiaduktami, budowlańcy zajmą się wyburzaniem starych.

W ich miejscu również staną nowe.

Tu będzie trudniej

Zmiany w organizacji ruchu utrudnią jednak życie wszystkim, którzy korzystają z małych, lokalnych ulic: Suwak i Taśmowej. Stracą one bezpowrotnie połączenie z Marynarską. Kierowcy do Taśmowej dojechać będą mogli Wynalazek lub Postępu.

Sasanki: z wiaduktu południowego na północny

Trwają też prace na wiaduktach ulic Hynka i Sasanki nad ulicą Żwirki i Wigury. Również w poniedziałek wieczorem robotnicy przeniosą się z wiaduktu południowego na północny.

Drogowcy zmieniają izolację i nawierzchnię jezdni. Prace potrwają do października. W tym czasie kierowcy będą mieli do dyspozycji wiadukt południowy. Nadal możliwy będzie przejazd dołem, przez skrzyżowanie ze Żwirki i Wigury.

wp/mz

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości