Zburzyli przedszkole pod budowę metra. W niecały rok postawili nowe

Autor:
dg
Źródło:
PAP
UD Targówek / FacebookPrzedszkole integracyjne na Bródnie

Firma Gülermak, wykonawca rozbudowy drugiej linii metra, wybudowała przedszkole przy ulicy Hieronima na Bródnie. Dzieci rozpoczną w nim naukę we wrześniu.

Formalnie nie będzie to nowa placówka. Przedszkole mieściło się przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 275 im. Artura Oppmana już od lat, jednak pod koniec 2018 r. musiało zostać rozebrane na czas budowy stacji metra Bródno. Wówczas dzieci zostały przeniesione do wydzielonej przestrzeni w budynku szkoły.

- Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziecka, dlatego bardzo się cieszę, że za dokładnie trzy miesiące, czyli już 1 września, przedszkolaki zaczną nowy rok szkolny w takiej pięknej i komfortowej przestrzeni – powiedziała w środę wiceprezydent Renata Kaznowska. - W niespełna rok za blisko cztery miliony złotych na Bródnie powstał parterowy, klimatyzowany budynek o powierzchni niemal 500 metrów kwadratowych, z salami dydaktycznymi dostosowanymi do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Przedszkole integracyjne będzie miało trzy oddziały dla 75 dzieci – dodała Kaznowska.

Przedszkole integracyjne na Bródnie będzie miało trzy oddziały dla 75 dzieciUM Warszawa

Przedszkole integracyjne z udogodnieniami

W budynku są oddzielne szatnie dla dzieci i personelu, pokój dla pedagoga specjalnego i psychologa oraz pomieszczenia techniczno-magazynowe. Z każdej sali można wyjść oddzielnym wyjściem na plac zabaw. Dodatkowym atutem jest też dostępny z zewnątrz węzeł sanitarny dla przedszkolaków przebywających na dworze.

Ponieważ placówka przy Hieronima to przedszkole integracyjne, w obiekcie przewidziano szereg udogodnień dla osób z niepełnosprawnością. Budynek ma jedną kondygnację, z wejściem z poziomu terenu, co umożliwia łatwy dostęp i wygodne poruszanie się wewnątrz. Wszystkie posadzki są antypoślizgowe, a przy każdej sali dydaktycznej znajduje się toaleta z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami.

Nowe przedszkole zostało wybudowane przez konsorcjum Gülermak w ramach rozbudowy drugiej linii metra. Inwestorem jest stołeczny ratusz.

Przedszkole integracyjne na Bródnie będzie miało trzy oddziały dla 75 dzieciUM Warszawa

Informowaliśmy również o planach budowy Centrum Ekologicznego na Młocinach:

Tak ma wyglądać Centrum Edukacji Ekologicznej przy lesie Młocińskim
Tak ma wyglądać Centrum Edukacji Ekologicznej przy lesie MłocińskimUrząd Miasta Warszawy

Autor:dg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UD Targówek / Facebook

Pozostałe wiadomości