TVN Warszawa | Praga Południe

Nielegalna fabryka w piwnicy. Papierosy pakowali w pudełka na pizzę

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Funkcjonariusze CBŚP i KAS w piwnicy odkryli nielegalną fabrykę papierosów
Izba Administracji SkarbowejFunkcjonariusze CBŚP i KAS w piwnicy odkryli nielegalną fabrykę papierosów

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej w piwnicy domu w Warszawie odkryli nielegalną fabrykę papierosów. Jak podała rzeczniczka CBŚP, przejęta została linia służąca do produkcji i 120 tysięcy papierosów, które były pakowane między innymi w pudełka na pizzę. Zarzuty w sprawie usłyszeli czterej mężczyźni. Podobne działania policjanci przeprowadzali na Śląsku.

Działania były rozłożone na dwa obszary kraju. Na terenie Warszawy Centralne Biuro Śledcze Policji działało wspólnie z mazowiecką Krajową Administracją Skarbową. - Funkcjonariusze dotarli do miejsca, w którym znajdowała się fabryka papierosów. Było to w piwnicy domu, w kilku wygłuszonych pomieszczeniach, gdzie działała linia produkcyjna - podała podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Poinformowała, że 121 tysięcy gotowych papierosów spakowanych było w pudełka na pizzę, zabezpieczono również półprodukty służące do wytwarzania papierosów, a w mieszkaniu jednego z podejrzanych znaleziono marihuanę i tabletki ecstasy. W trakcie akcji na posesję przyjechał akurat samochód dostawczy, w którym były worki z tytoniem.

- Do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 34 do 44 lat, którzy w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga Południe usłyszeli zarzuty dotyczące między innymi wytwarzania i przechowywania wyrobów tytoniowych. Wobec trzech mężczyzn zastosowano dozór policyjny, jeden mężczyzna został tymczasowo aresztowany - przekazała Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W sprawie zatrzymani zostali czterej mężczyźniIzba Administracji Skarbowej

Siedem osób podejrzanych o oszustwa akcyzowe na Śląsku

Kolejne działania CBŚP przeprowadziło na Śląsku pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. - Zatrzymano siedem osób podejrzanych o przestępczość akcyzową. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że gang działał w latach 2015–2017, a członkowie grupy wprowadzali do obrotu wyroby tytoniowe i alkoholowe bez polskich znaków akcyzy na terenie województw śląskiego i świętokrzyskiego - podała podinsp. Jurkiewicz.

Według wstępnych szacunków w wyniku działania grupy Skarb Państwa mógł ponieść straty w wysokości co najmniej pięciu milionów złotych.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Izba Administracji Skarbowej

Pozostałe wiadomości