Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE SASKIEJ I SMOCZEJ

W poniedziałek rozpoczną się prace remontowe na ulicach Saskiej i Smoczej. Do końca wakacji będą spore utrudnienia w ruchu i zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych.

  Komisariat w Sulejówku był pod kwarantanną. "Funkcjonariusz miał kontakt z zakażonym"

  TVN Warszawa | Okolice

  Autor:
  katke/r
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  W Polsce potwierdzono 1771 przypadków zakażenia koronawirusemTVN24
  wideo 2/3
  TVN24W Polsce potwierdzono 1771 przypadków zakażenia koronawirusem

  - Funkcjonariusz poinformował przełożonych, że miał bezpośredni kontakt z osobą zakażoną koronawirusem - tłumaczył Marcin Zagórski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Okazało się, że test dał jednak wynik negatywny.

  Jak przekazał rzecznik mińskiej policji, informacja o funkcjonariuszu, który miał kontakt z zakażonym, dotarła do komendy w niedzielę. Nie podał jednak dokładnych okoliczności, w jakich policjant spotkał się z chorym.

  24 osoby miały kontakt z policjantem

  - Komisariat w Sulejówku jest niewielki, ale ze względów bezpieczeństwa zdecydowaliśmy o jego całkowitym zamknięciu. Został poddany dezynfekcji - zaznaczył rzecznik. - Wyłączonych z pracy zostało 22 funkcjonariuszy i dwóch pracowników komendy. Zostali odizolowani, teraz czekamy na wyniki ich badań na obecność koronawirusa. Wszystko powinno się wyjaśnić w ciągu kilku dni - mówi dalej Zagórski.

  Wcześniej komenda w Mińsku Mazowieckim podała komunikat, w którym zapewniła, że mieszkańcy Sulejówka nie zostaną bez pomocy.

  "Stosujemy odpowiednie procedury. Mieszkańców Sulejówka informujemy, że wszelką pomoc uzyskają dzwoniąc do oficera dyżurnego mińskiej komendy pod nr tel. 25 759 72 00. Jednocześnie zapewniamy, że ciągłość służby jest utrzymana, a nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają funkcjonariusze z komendy powiatowej policji w Mińsku Mazowiecki i oddziału prewencji policji w Warszawie" - czytamy na oficjalnej stronie komendy.

  W poniedziałek Komenda Stołeczna Policji poinformowała na Twitterze, że wynik na koronawirusa był negatywny. "Dla policjantów i pracowników KP w Sulejówku to dobra wiadomość. Jeszcze dzisiaj komisariat wróci do bieżącej służby" - podała KSP.

  Autor:katke/r

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: KPP Mińsk Mazowiecki