TVN Warszawa | Ochota

Oszukany metodą "na policjanta CBŚP". Starszy mężczyzna stracił ponad 600 tysięcy złotych

TVN Warszawa | Ochota

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockMężczyzna stracił ponad 600 tysięcy złotych na oszustwie na "policjanta CBŚP"

Ochoccy policjanci zatrzymali podejrzanego o udział w oszustwie metodą "na policjanta CBŚP". Jak podał rzecznik rejonowej komendy, pokrzywdzony - starszy człowiek - stracił w ten sposób 638 tysięcy złotych oszczędności. 32-latek usłyszał zarzuty i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 8 października przy Gorlickiej na Ochocie. - Na numer stacjonarny starszego mężczyzny zatelefonował oszust, który podawał się za funkcjonariusza. Mężczyzna tak poprowadził rozmowę, że przekonał seniora do przekazania oszczędności swojego życia. Pokrzywdzony w wyniku oszustwa stracił 638 tysięcy złotych - poinformował rzecznik ochockiej komendy Karol Cebula.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Sprawą zajęli się funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami przeciwko mieniu z ochockiej komendy. - To oni ustalili dane personalne mężczyzny, który odebrał pieniądze od seniora. Kryminalni zatrzymali 32-letniego mężczyzną w Markach pod Warszawą - podał Cebula.

Na komendzie zostały wykonywane z nimi czynności procesowe, potem - po zebraniu materiału dowodowego - mężczyzna został doprowadzony do prokuratury na Ochocie. - Tam postawiono mu zarzut oszustwa do którego się przyznał. 32-latek decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy - podsumował rzecznik komendy.

Informowaliśmy też o zatrzymaniu pięciu mężczyzn podejrzanych o oszustwo metodą "na policjanta" w Śródmieściu:

Zatrzymanie pięciu mężczyzn podejrzanych o oszustwo metodą "na policjanta"
Zatrzymanie pięciu mężczyzn podejrzanych o oszustwo metodą "na policjanta"KSP

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości