Najnowsze

Ze stolicy nad morze. Po dwóch latach przerwy wraca pociąg "Słoneczny"

Najnowsze

Autor:
dg/gp
Źródło:
PAP
Urząd marszałkowski województwa mazowieckiegoPociąg "Słoneczny" wraca po dwóch latach przerwy

Po przerwie wywołanej pandemią COVID-19 pociąg Kolei Mazowieckich "Słoneczny" wróci na szlak. Podczas wakacji będzie wozić pasażerów z Warszawy do Ustki. Na torach pojawi się też "Słoneczny - BIS", który dojedzie do Gdyni.

Pierwszy kurs "Słonecznego" zaplanowano na początek tegorocznych wakacji – 25 czerwca 2022 roku. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 18 czerwca. Popularny pociąg nad morze wraca po dwóch latach przerwy związanych z pandemią COVID-19.

"Słoneczny" na trasie ze stacji Warszawa Centralna do Ustki zatrzyma się w sześciu miastach na Mazowszu (stacje Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto), dwóch w województwie Warmińsko-Mazurskim (stacje Działdowo, Iława) a także w dziesięciu na Pomorzu (Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka).

"Słoneczny" w tym roku wyruszy ze stacji Warszawa Centralna o godzinie 5.55, około 9 będzie już w Gdańsku, a do Ustki dojedzie na godzinę 11:25. W podróż powrotną wyruszy po godz. 12 i zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna kilka minut po godzinie 18.

Pociąg "Słoneczny BIS" do Gdyni

Ponadto jak zapowiada spółka Koleje Mazowieckie, w soboty, niedziele i święta zostanie uruchomiony dodatkowy kurs do Gdyni – "Słoneczny – BIS".

- Pociąg "Słoneczny" co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem podróżnych. Teraz, po przerwie spowodowanej pandemią COVID–19, spodziewamy się jeszcze większej liczby pasażerów, chcących skorzystać z wakacyjnej oferty Kolei Mazowieckich. W związku z tym uruchamiamy dodatkowe, weekendowe połączenie "Słoneczny – BIS". Będzie on jeździł do stacji Gdynia Główna - powiedział cytowany w komunikacie prezes Kolei Mazowieckich Robert Stępień.

Z kolei "Słoneczny – BIS" będzie kursować w relacji Warszawa Zachodnia (godz. 9.03) – Gdynia Główna (przyjazd o 12.56, odjazd o 18.29) – Warszawa Centralna (godz. 21.59).

Po raz pierwszy pociąg "Słoneczny" wyruszył w trasę 25 czerwca 2005. Przez ten czas, do 2019 r., z podróży tym połączeniem skorzystało ponad milion osób.

W pociągach "Słoneczny" oraz "Słoneczny – BIS" można bezpłatne przewieźć psa, a także rower.

Informowaliśmy również o porozumieniu kolejarzy i warszawskich urzędników w sprawie budowy tunelu pod Dworcem Wschodnim. Wcześniej o jego budowę apelowali aktywiści miejscy:

Aktywiści domagają się interwencji w sprawie połączenia drogowego między dzielnicami
Aktywiści domagają się interwencji w sprawie połączenia drogowego między dzielnicamiMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Urząd marszałkowski województwa mazowieckiego

Pozostałe wiadomości