Zajęli się rannym dzikiem na poboczu drogi. "Został prawdopodobnie potrącony przez jakiś pojazd"

Autor:
kz/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ranny dzik w Wawrze

"Kuśtykał, miał ranę tylnej nogi. Był zdezorientowany" - opisują strażnicy miejscy, którzy zajęli się rannym dzikiem w Wawrze.

Tuż po godzinie 8 rano 28 lipca strażnicy miejscy z Ekopatrolu przejeżdżali ulicą Błękitną w Wawrze. Nieopodal skrzyżowania z ulicą Rubinową funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który filmował coś smartfonem na poboczu. Gdy strażnicy podjechali bliżej, zobaczyli przy ogrodzeniu młodego dzika.

Miał ranę tylnej nogi

- Mężczyzna powiedział nam, że dzik kręci się w tym miejscu od wieczora. Kuśtykał, ponieważ miał ranę tylnej nogi. Był zdezorientowany i podchodził bardzo blisko nas. Zupełnie, jakby oczekiwał pomocy. – powiedziała inspektor Ewa Pałaszewska-Łoś z Ekopatrolu, która wraz z drugim strażnikiem zajęła się rannym dzikiem. Jak podaje w komunikacie straż miejska, zwierzak prawdopodobnie odłączył się od stada. Być może został potrącony przez jakiś pojazd, gdy przechodził przez ulicę. W pobliżu funkcjonariusze nie zauważyli jego pobratymców. Pechowiec został odseparowany na poboczu, by nie wystraszyły go i nie potraciły przejeżdżające samochody. Na miejsce wezwano łowczego z Lasów Miejskich.

- To już nie warchlak, a młody zwierzak. Mamy nadzieję, że ta pechowa przygoda skończy się dla niego szczęśliwie i szybko wróci do lasu. – dodała insp. Ewa Pałaszewska-Łoś. Dzik został przewieziony do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, gdzie zajęli się nim specjaliści.

Dzikie zwierzęta w Warszawie

Dziki na Bródnie
Dziki na Bródnie Kontakt24
wideo 2/6

Autor:kz/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż miejska

Pozostałe wiadomości