Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

W internecie kupowali laptopa, pocztą przychodziła cegła. Zatrzymania

Najnowsze

Autor:
kkow/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPR IIFunkcjonariusze z zatrzymanym

Mokotowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkających w Wadowicach mężczyzn podejrzanych o oszustwa. Handlowali sprzętem elektronicznym w internecie, ale po zaksięgowaniu płatności mieli wysyłać swoim klientom bezwartościowe cegły.

Policjanci z Mokotowa zatrzymali mieszkającego w Wadowicach mężczyzn. Podejrzani mieli wystawiać na portalach sprzedażowych markowy sprzęt elektroniczny. Po otrzymaniu wpłaty sprzedawcy wysyłali kupującemu cegłę. Jak podała policja, oszukali w ten sposób kilkanaście osób, w tym mieszkańców Mokotowa, stąd zainteresowanie tutejszej policji.

Konto założone na słupa

Funkcjonariusze dotarli do mężczyzny, który okazał się "słupem". - Konto na portalu zostało założone na jego nazwisko. Oszuści korzystali również z jego rachunku bankowego oraz danych teleadresowych. Na etykietach naklejonych na przesyłkę, w których zamiast oferowanych urządzeń elektronicznych były cegły, widniały dane adresowe tego samego mężczyzny - informuje Robert Koniuszy, rzecznik mokotowskiej policji.

- W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że za sprawą oszustw stoi znany miejscowym policjantom 24-latek. Mężczyzna był już wcześniej karany za różnego rodzaje przestępstw przeciwko mieniu oraz narkotykowe. Teraz zamiast smartfonów i laptopów, jakie wystawiał na aukcjach, sprzedawał klientom cegły. Takim sposobem zarobił nielegalnie kilkanaście tysięcy złotych. Czasami pomagał mu jego 18-letni znajomy - dodał Koniuszy.

Zatrzymany mężczyznaKPR II

Policyjny dozór i tymczasowy areszt

Mężczyźni zostali przetransportowani do Warszawy i usłyszeli zarzuty. Podejrzanemu 24-latkowi udowodniono jak na razie pięć przestępstw, jego wspólnikowi - jedno. Grozi im kara do ośmiu lat więzienia.

Młodszy z podejrzanych został objęty policyjnym dozorem, starszy tymczasowo aresztowany.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o nocnej interwencji na Chomiczówce:

Policja ujawniła ciało mężczyzny w bloku na Chomiczówce Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kkow/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPR II