Najnowsze

Ratusz odwołał miejskiego sylwestra. Powodem wzrost liczby zakażeń koronawirusem

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Impreza sylwestrowa na placu Bankowym w 2019 roku

Tak jak w ubiegłym, również i w tym roku w Warszawie nie będzie miejskiej zabawy sylwestrowej. Ze względu na rozwijającą się czwartą falą epidemii COVID-19 ratusz podjął decyzję o odwołaniu imprezy.

Informację o odwołaniu miejskiego sylwestra potwierdziła w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

- Zdecydowaliśmy się odwołać w tym roku miejską zabawę. W żywiołowych okolicznościach, z jakimi mam do czynienia podczas imprezy sylwestrowej, bardzo trudno jest zadbać o obostrzenia covidowe. Czwarta fala epidemii mocno się nakręca, co widzimy w miejskich szpitalach – powiedziała rzeczniczka ratusza. – Szczyt zakażeń jeszcze przed nami, dlatego znowu musimy odpuścić sobie duże wydarzenia wspólne. W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców nie możemy tworzyć okazji do takich radosnych spotkań – dodała Beuth-Lutyk.

Kolejny rok bez zabawy sylwestrowej

W ubiegłym roku miejska impreza sylwestrowa również została odwołana. W nocy z 31 grudnia 2020 na 1 stycznia 2021 roku na ulicach miasta można było spotkać głównie policjantów. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem od 19.00 31 grudnia do 6.00 1 stycznia obowiązywał zakaz przemieszczania się. Z domu można było wyjść tylko w celu "zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych".

Aby uczcić oficjalnie nadejście Nowego Roku, ratusz zdecydował, że tego wieczoru zorganizuje dla mieszkańców miasta - zamiast koncertów na estradzie i ferii fajerwerków - pokaz świateł "w sercu miasta i na PKiN". Stołeczna Estrada przygotowała specjalne widowisko, które można było także śledzić w internecie.

Sylwester i fajerwerki w Warszawie
Sylwester i fajerwerki w Warszawie TVN24

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości