Uruchomiono poradnię stomatologiczną dla niepełnosprawnych. Wizyty darmowe, skierowanie niepotrzebne

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Nowa poradnia w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci

Pacjenci z niepełnosprawnościami mogą umawiać się na konsultacje i zabiegi w nowej poradni stomatologicznej w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci. Leczenie odbywa się w znieczuleniu ogólnym i jest bezpłatne. Z pomocy lekarskiej mogą tam skorzystać zarówno dzieci, młodzież, jaki i osoby pełnoletnie.

Nowa poradnia jest jedną z niewielu takich placówek leczniczych na Mazowszu. Mieści się w budynku A w kompleksie Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ulicy Kopernika 43. Pacjenci są w niej przyjmowani od początku kwietnia. Jak podaje ratusz, z leczenia mogą skorzystać dzieci i młodzież do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także osoby w wieku 16-18 lat z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym. Dodatkowo pomoc mogą też uzyskać dorośli z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym, jeśli wynika to ze wskazań medycznych.

Pacjenci nie płacą za wizyty. Ich koszt pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie potrzeba też skierowania lekarskiego, by dostać się do poradni. Wystarczy umówić się na wizytę, dzwoniąc pod numer 512 701 702.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Dwuetapowe leczenie

Po wyznaczeniu pierwszego terminu, pacjent zostanie zaproszony na konsultację medyczną ze stomatologiem i anestezjologiem. W trakcie takiej wizyty specjaliści przeprowadzą szczegółowy wywiad lekarski, uzgodnią rodzaj terapii i wydadzą kwalifikację na zabieg. Leczenie rozpoczyna się podczas kolejnej wizyty w poradni. Wszystkie zabiegi odbywają się w znieczuleniu ogólnym.

- Poradnia dba o najwyższe standardy bezpieczeństwa – przez cały czas trwania zabiegu, nad stanem pacjenta czuwa profesjonalny zespół medyczny złożony z lekarzy stomatologa i anestezjologa, asystenta stomatologicznego oraz wykwalifikowanej pielęgniarki anestezjologicznej. Po zakończonym zabiegu pacjent pozostaje pod obserwacją specjalisty anestezjologa – opisuje Izabela Marcewicz-Jendrysik, dyrektor Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, cytowana w komunikacie urzędu miasta.

Wyposażenie nowej poradni zostało sfinansowanie między innymi ze środków z budżetu miasta. - Przekazaliśmy 200 tysięcy złotych na zakup wyposażenia placówki, która od kwietnia działa w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci. Dzięki tym środkom miejski szpital kupił do poradni unit stomatologiczny wraz z aparatem RTG do wykonywania zdjęć pojedynczych zębów – informuje w komunikacie ratusza wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

Informowaliśmy też o odwołaniu ratusza w sprawie wprowadzenia rządowego komisarza do Szpitala Południowego:

Wiceprezydent Renata Kaznowska o współpracy z wojewodą

"Prezes popełniła tak wiele błędów w trakcie przygotowania Szpitala Południowego"TVN24
wideo 2/8

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd m.st. Warszawy