Uwaga na gołoledź. Na autostradzie pod Warszawą seria kolizji

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, tvnwarszawa.pl
Ostrzeżenie przed gołoledzią i marznącym deszczem
Ostrzeżenie przed gołoledzią i marznącym deszczem
TVN24
Ostrzeżenie przed gołoledzią i marznącym deszczemTVN24

We wtorek od wczesnych godzin porannych po ulicach stolicy kursuje 170 posypywarek. To w związku gołoledzią oraz marznącym deszczem. W Warszawie jezdnie są czarne, ale w okolicy warunki bywają trudne. Na autostradzie A2 w powiecie mińskim kilka pojazdów wjechało w bariery.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło przed gołoledzią na północy, wschodzie i częściowo w centrum Polski. Alert rozesłano w środę do osób przebywających m.in. w województwie mazowieckim. "Uwaga! Dziś w nocy i jutro (22/23.11) opady marznącego deszczu i gołoledź. Uważaj na drodze i chodniku. Możliwe utrudnienia komunikacyjne" - podano w komunikacie.

Trudne warunki na drogach odczuli kierowcy jadący rano przez autostradę A2 w kierunku Siedlec. W rejonie węzła Arynów doszło do serii kolizji. - Na odcinku około kilometra cztery pojazdy wjechały w bariery energochłonne. Nikomu nic się nie stało. Na miejscu działały trzy nasze zastępy - powiedział Kamil Płochocki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

Jednym z tych pojazdów była ciężarówka z naczepą. Po uderzeniu w barierę kabina tira pojazdu obróciła się w przeciwnym do jazdy kierunku. Jeden pas w kierunku Siedlec jest zablokowany.

Posypywarki na ulicach stolicy

Jak poinformował w czwartek rano Zarząd Oczyszczania Miasta, na ulicach stolicy pojawiły się posypywarki. "Od godz. 4 170 posypywarek działa na tych ulicach, którymi kursują autobusy miejskie. To w sumie 1500 km stołecznych dróg. Pozostałe są oczyszczane m.in. na zlecenie urzędów dzielnic" - przekazano w komunikacie.

Przed niebezpieczną aurą ostrzegał również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. "Warszawianki i warszawiacy, uważajcie na warunki na ulicach i chodnikach! Zgodnie z ostrzeżeniami IMGW, w czwartek wcześnie rano może wystąpić niebezpieczna gołoledź" - napisał w mediach społecznościowych.

Sytuację na warszawskich ulicach od rana obserwował reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Główne arterie są przejezdne. Nawierzchnie jezdni są czarne. Co prawda pada deszcz, ale temperatura jest dodatnia - opisał nasz reporter. - Na chodnikach też nie ma problemów - dodał.

Prognoza na czwartek

Portal tvnmeteo.pl informuje, że pogoda w czwartek w Warszawie nie będzie rozpieszczać. Zachmurzenie będzie duże z opadami śniegu, który będzie przechodzić w deszcz. Rano opady mogą być marznące. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Powieje dość silny i porywisty, w porywach do 60-80 km/h, zachodni i południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 993 hPa.

Autorka/Autor:dg/b

Źródło: tvnmeteo.pl, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Tragiczny wypadek w Galominie w powiecie płońskim. W niedzielę przed godziną 14 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych (skody i volkswagena). Jedna osoba nie żyje.

Jedna osoba zginęła, cztery, w tym dziecko, są ranne

Jedna osoba zginęła, cztery, w tym dziecko, są ranne

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę po południu ktoś rozlał nieznaną substancję przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Nieoficjanie miała to być gnojówka. Policja podała, że w związku z tym zatrzymano jedną osobę. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty i wyszedł na wolność.

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnwarzawa.pl

W niedzielę przed południem na autostradzie A2 pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim zapalił się samochód osobowy. Są utrudnienia.

Auto w ogniu na autostradzie A2

Auto w ogniu na autostradzie A2

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Narodowy Marsz Życia pod hasłem "Niech Żyje Polska!" wyruszył w niedzielę po południu z placu Zamkowego w Warszawie. Jak twierdzą organizatorzy, to manifestacja sprzeciwu wobec "ataków wymierzonych w małżeństwo, rodzinę i w poczęte dzieci zagrożone aborcją".

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

Źródło:
PAP

Sztab Generalny Wojska Polskiego zaapelował, by uważać na fałszywy profil, który pojawił się w związku z ogłoszonym konkursem na nazwę polskich myśliwców. Niemal identyczne konto namawia do kliknięcia w link i rejestrację na nieznanej stronie.

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Źródło:
PAP

Zarząd Zieleni zapowiedział, że w poniedziałek, 15 kwietnia rozpocznie się pierwsze koszenie trawników. W tym roku przez wysoką temperaturę wegetacja przyspieszyła o miesiąc i trawy wymagają już skrócenia.

Zaczynają kosić miejskie trawniki

Zaczynają kosić miejskie trawniki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uwierzył w historię o podejrzanych operacjach na swoim koncie, którą przekazał mu "pracownik departamentu bezpieczeństwa". Wypłacił oszczędności i gotówkę wpłacił we wpłatomacie na wskazany rachunek. W ten sposób stracił 50 tysięcy złotych.

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażnicy graniczni zatrzymali na lotnisku w Modlinie 46-letniego mieszkańca Podlasia. Belgijskie władze poszukiwały go Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu.

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

34-latek wpadł na kradzieży zabawek w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Piasecznie. Mężczyznę zatrzymał pracownik ochrony, kiedy ten przekroczył linię kas i nie miał zamiaru zapłacić.

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wiosna to czas wzmożonej aktywności zwierząt. Na drogach Mazowsza częściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem leśnej zwierzyny. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu lasów, łąk i pól uprawnych.

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do śródmiejskiej policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące incydentu przy pomniku na placu Piłsudskiego, który miał miejsce w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zabrał wówczas nie swój wieniec. Policjanci upomnieli Jarosława Kaczyńskiego, według nich zatrzymanie polityka nie było konieczne. Właściciel wieńca Zbigniew Komosa potwierdza, że złożył zawiadomienie, które dotyczy zniszczenia mienia za ponad 800 złotych. Dodatkowo złożył skargę na bierność policjantów.

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tramwajarze przygotowali kompleksowy plan remontów torów o łącznej długości ponad 5 kilometrów. Naprawy bieżące obejmą łącznie 15 kilometrów. Wymienione zostanie 1,2 kilometra szyn i 30 zwrotnic. Regenerację przejdzie 6 kilometrów szyn, a wyszlifowanych zostanie kolejne 15 kilometrów.

Plany remontowe tramwajarzy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Plany remontowe tramwajarzy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Źródło:
PAP

Zbliża się 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Blisko 800 osób będzie zaangażowanych w przygotowania do tegorocznych uroczystości. Wolontariusze mogą się już zgłaszać do pomocy w organizacji wydarzeń obchodowych.

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Źródło:
PAP