Warszawa dorobiła się superbohatera. Oto Wisław

Warszawa

Dzielnica Wisła / PanatoOto Wisław

Zaginął znany hydrolog Wiesław Rzeczny. Chwilę później nad warszawską rzeką pojawia się niezwykła postać - Wisław, który zaczyna pilnować porządku. O stołecznym superbohaterze opowiada film zrealizowany w ramach kampanii Dzielnica Wisła.

- Gotham ma Batmana, Nowy Jork - Spidermana, a Metropolis - Supermana. Warszawa jako szanująca się metropolia również zasługuje na własnego superbohatera - tłumaczy Grzegorz Gospodarek, scenarzysta i reżyser filmu. - Tak właśnie narodził się Wisław - odważny i bezkompromisowy bohater o wąskiej specjalizacji. Walczy z zaśmiecaniem warszawskich plaż, a to zadanie wymaga nadzwyczajnych supermocy - dodaje Gospodarek.

Właśnie o jego historii opowiada trzyminutowy film. Dr Rzeczny, który obserwuje zanieczyszczanie rzeki, ulega nieszczęśliwemu wypadkowi. Służby zaczynają poszukiwania, jednak ciała nie znajdują. Za to nad rzeką pojawia się Wisław.

Duch Wisława czuwa

Superbohater walczy z zaśmiecaniem rzeki, a szczególnie z plażowiczami zanieczyszczającymi okolicę. Jego dobre uczynki zaczynają naśladować zwykli śmiertelnicy. I choć nie do końca wiadomo, czy Wisław naprawdę istnieje, to warszawiacy zaczynają czuć jego ducha.

Jego imię pojawia się na koszulkach, powstają drinki na cześć superbohatera. Plażowicze nucą też: "cała Warszawa kocha Wisława".

W rolę Wiesława wcielił się Grzegorz Kwiecień. Film został wyprodukowany w ramach kampanii Dzielnica Wisła, której celem jest promowanie czystości nad rzeką. Emitowany będzie w internecie oraz w nadwiślańskich klubokawiarniach.

FILM "Z KAMERĄ WŚRÓD ŚMIECI":

"Z kamerą wśród śmieci""
Urząd Miasta

ran/sk