Najnowsze

UEFA wszczęła postępowanie przeciwko Legii

Najnowsze


UEFA poinformowała o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego przeciwko Legii Warszawa. Chodzi o wydarzenia związane z rewanżowym meczem kwalifikacji Ligi Mistrzów z FK Astana - nielegalny transparent i zablokowane przejścia na schodach.

"W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi" - głosił napis, który został zobrazowany ilustracją oficera w niemieckim mundurze z pistoletem skierowanym w głowę dziecka w czapce z biało-czerwoną flagą.

Większość kibiców i internautów chwaliło oprawę meczu, a dziennikarze zwracali uwagę, że polski klub musi się liczyć z reakcją UEFA na informacje i zdjęcia nawiązujące do 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przypadła ona dzień przed piłkarskim spotkaniem.

Rocznicę uczczono także kartoniadą w narodowych barwach i napisem "1944", minutą ciszy, krótkim wyciem syren i chóralnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Komisja zdecyduje

Decyzja ma zostać podjęta 17 sierpnia podczas posiedzenia Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA.

Piłkarze Legii wygrali w środę 1:0, ale pierwsze spotkanie w Kazachstanie przegrali 1:3. Teraz wystąpią w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy, w której zmierzą się z mołdawskim Sheriffem

lukl

CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

Pozostałe wiadomości