Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

"Uderzał kierowcę w głowę". Pasażer z zarzutami w areszcie

Warszawa

warszawa@tvn.plNocne zdarzenie w Wieliszewie

Są zarzuty dla mężczyzny, który miał zaatakować kierowcę autobusu w Wieliszewie. Dariusz K. trafił do aresztu.

- 29 listopada prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił Dariuszowi K. zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonego kierowcy – informuje Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Jak dodaje, śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec podejrzanego środku zapobiegawczego - tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do prośby prokuratury.

Dariusz K. trafił na trzy miesiące do aresztu.

Był karany

O zdarzeniu pisaliśmy w środę. W Wieliszewie autobus wjechał w ogrodzenie i betonowy słup. Kierowca tłumaczył, że został zaatakowany przez pasażera, ten z kolei został zatrzymany.

- Z relacji pokrzywdzonego wynika, iż do autobusu podmiejskiej linii L9 wsiadł nietrzeźwy mężczyzna, który w trakcie przemieszczania się autobusu po trasie przejazdu zaatakował kierowcę uderzając go w głowę – opisuje prokurator i dodaje, że wtedy kierowca stracił panowanie nad kierownicą.

W środku autobusu byli też inni pasażerowie nic im się nie stało. Natomiast kierowca został przewieziony do szpitala, a sprawca na komendę. - Ustalono, że Dariusz K. był karany za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji – tłumaczy ogólnie prokurator.

Podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

Policja o zdarzeniuTVN24
wideo 2/3

kz