Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Sprawy służbowe na służbowych rowerach. Urzędnicy wyposażeni

Warszawa

ZGN WolaSłużbowe rowery dla urzędników

Pracownicy Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami na Woli dostali służbowe rowery. ZGN Wola kupił właśnie 10 jednośladów, w tym dwa elektryczne. Jak tłumaczy dyrektor firmy Mateusz Matejewski, pomysł ma na celu wspieranie pracowników, dla których ważny jest zdrowy tryb życia.

To, że pracownicy firmy ZGN Wola chcieliby jeździć służbowymi rowerami, wynikło z przeprowadzonej wśród nich ankiety. Jednoślady są dostępne dla nich w godzinach pracy "na potrzeby realizacji obowiązków służbowych".

"Zdrowy tryb życia"

- Chcemy wspierać naszych pracowników, dla których niezwykle ważny jest zdrowy tryb życia. Dzięki transportowi rowerowemu załatwienie spraw służbowych będzie wygodniejsze i sprawniejsze – tłumaczył Mateusz Matejewski.

Jego zdaniem "rowery są skutecznym remedium na problemy komunikacyjne i są ekologicznym środkiem transportu oraz umożliwiają niezależną mobilność, sprzyjają dobremu samopoczuciu, jak również odpowiedniej kondycji". Matejewski podkreślił też, że jeżeli pomysł się sprawdzi, to ZGN Wola kupi więcej rowerów.

Do działań firmy przychyla się też urząd dzielnicy. Burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski zwrócił uwagę, że "korzystanie z roweru nie generuje zanieczyszczeń, nie emituje hałasu, ani nie zajmuje dużo miejsca".

Burmistrz: to oszczędność

Strzałkowski wskazał również na oszczędność w stosunku do wydatków związanych ze służbowymi samochodami oraz fakt, że wybranie roweru jako środka transportu, pozwala eliminować problem brakujących miejsc parkingowych.

Zanim urzędnicy wsiądą na służbowe jednoślady, będą musieli przejść szkolenie dotyczące ich użytkowania, a także właściwego zabezpieczenia.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O AKCJI ROWEROWY MAJ:

Wiceprezydent Warszawy o popularności akcjiMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

PAP/ran/mś