Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Poniedziałek rano, SMS ze szkoły: lekcje odwołane do końca tygodnia

  Najnowsze

  ShutterstockZajęcia w szkole zostały odwołane (zdjęcie ilustracyjne)

  W szkole podstawowej numer 118 na Żeraniu do pracy nie przyszła dziś prawie połowa nauczycieli. Dyrektor dostała ich zwolnienia lekarskie i musiała odwołać lekcje. Rodzice informację dostali już po godzinie 8:00.

  Chodzi o szkołę podstawową przy Leszczynowej. W poniedziałek rano rodzice uczących się tam dzieci dowiedzieli się, że zajęcia zostały odwołane do końca tygodnia. Dostawiali SMS-y lub powiadomienia z systemu Librus.

  Zachorowało 20 z 48 nauczycieli

  "Wysoka absencja nauczycieli. Odwołanie zajęć dydaktycznych. Dyrekcja wystosowała informację, że wszystkie zajęcia dydaktyczne są odwołane do końca tygodnia" – czytamy na stronie zrzeszającej mieszkańców Białołęki.

  Katarzyna Pienkowska z biura prasowego ratusza potwierdza, że w SP 118 odbywają się jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy. - Na zwolnieniach lekarskich jest teraz 20 nauczycieli – mówi.

  Z kolei dyrektor szkoły Małgorzata Stawiarska na pytanie, czy tak duża absencja nauczycieli jest formą protestu odpowiada: - Nie wiem, informacje o zwolnieniach otrzymałam dzisiaj.

  Na co dzień w szkole pracuje 48 nauczycieli. W poniedziałek na zwolnienie poszło 20.

  Strajk?

  Przypomnijmy: w piątek Zarząd Krajowy Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność – Oświata", należącego do Forum Związków Zawodowych, jednogłośnie podjął decyzję o wszczęciu procedur sporu zbiorowego.

  - Protest w SP 118 nie ma nic wspólnego z naszą zapowiedzią. Termin zapowiadanego sporu zbiorowego nie jest jeszcze znany – zastrzega jednak Magdalena Kaszulanis rzecznik prasowy ZNP.

  Z kolei w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska spotkała się w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" z przedstawicielami Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność", a następnie z przedstawicielami ZNP, OPZZ i Forum Związków Zawodowych.

  Po spotkaniu poinformowała, że przedstawiła związkowcom kilka propozycji liczonych w setkach milionów złotych. Rozmawiano miedzy innymi o pomysłach, by każde zajęcia dodatkowe były dodatkowo płatne, a o dodatek za wyróżniającą pracę mogliby ubiegać się wszyscy nauczyciele, bez względu na stopień awansu zawodowego.

  Według ZNP, FZZ i Solidarności minister nie przedstawiła jednak żadnej nowej propozycji w sprawie podwyżek.

  Pod koniec grudnia ubiegłego roku MEN skierowało do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli, które ma obowiązywać w 2019 r. Zgodnie z nim, wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli wzrośnie w tym roku od 121 do 166 zł brutto.

  Walczą o lepsze warunki pracyTVN24
  wideo 2/2

  kz,PAP/r

  Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock