Najnowsze

Policja: podrobione zabawki i zegarki w Wólce Kosowskiej

Najnowsze


Policjanci zabezpieczyli towary o wartości blisko 500 tysięcy złotych - informuje Komenda Stołeczna Policji. 1000 zabawek i 1500 zegarków, które znaleziono na bazarze w Wólce Kosowskiej prawdopodobnie jest "podróbkami" światowych marek.

Funkcjonariusze zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą skontrolowali kilka stanowisk w halach targowych w Wólce Kosowskiej. Jak informuje policja, powodem ich działań były zgłoszenia o towarach z oznaczeniami znanych marek, które miały być złej jakości i oferowane w niskich cenach, co mogło wskazywać na to, że są podrobione.

W czasie kontroli policjanci natknęli się na dużą ilość zabawek i zegarków, które wzbudziły ich wątpliwości. "Rzeczy posiadały skazy i miały znaki towarowe znanych, markowych firm" - czytamy w komunikacie.

Towar za 500 tysięcy

Wątpliwe przedmioty zostały zabezpieczone. Teraz ma zająć się nimi biegły, który oceni ich autentyczność i oszacuje rzeczywistą wartość. Jak informuje policja, według wstępnych szacunków, za 1000 zabawek i 1500 zegarków sprzedawcy mogliby uzyskać blisko 500 tysięcy złotych.

W sprawie zatrzymano troje obywateli Chin. Policja nie wyklucza, że usłyszą oni zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Może im grozić do pięciu lat więzienia.

Poza zabawkami i zegarkami funkcjonariusze zabezpieczyli też prawie 12 tysięcy złotych i 1200 euro na poczet przyszłych kar.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o likwidacji fabryki podrabianych perfum:

Zlikwidowali magazyn z podrobionymi perfumami
Zlikwidowali magazyn z podrobionymi perfumamiKAS w Białystoku

kk

Źródło zdjęcia głównego: ksp

Pozostałe wiadomości