Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Oszczeniła się w bazie drogowców. "Chcemy znaleźć pieskom dom"

Warszawa

ZDMSzczeniaki znalezione przez Zarząd Dróg Miejskich

Przybłąkała się niespodziewanie i oszczeniła. Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w jednej ze swoich baz znaleźli suczkę ze szczeniakami. Teraz chcą pomóc pieskom.

Pieski zostały znalezione 19 stycznia przez pracowników oddziału przy ulicy Gołdapskiej. - Na chwilę obecną trudno nam powiedzieć ile jest szczeniaków, mama nikogo do nich nie dopuszcza. Nie pozwala włożyć ręki do budy – informuje Karolina Gałecka, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Dodaje, że zwierzaki przebywają w ocieplonej budzie na terenie ZDM. - Zadbaliśmy o to, żeby były bezpieczne, ze względu na mrozy ociepliliśmy budę z zewnątrz, do środka włożyliśmy kołdrę i koce, jesteśmy w kontakcie z weterynarzem, nic im nie grozi - podkreśla.

Szukają domu dla piesków

Jak informuje rzeczniczka ZDM pracownicy wielokrotnie pomagali zwierzętom, dawali im schronienie i dokarmiali. Tym razem również chcą pomóc. ZDM zorganizował już wewnątrz firmy zbiórkę pieniężną na pomoc znalezionym pieskom, pierwszy transport z karmą pojechał na ulicę Gołdapską w czwartek. Za resztę zebranych środków planują szczepienia i odrobaczanie.

- Chcemy nawiązać współpracę z fundacją, która pomoże nam w znalezieniu dla nich domów. - przyznaje Gałecka. - Jednak na razie pieski są za małe, żeby odsunąć je od mamy. Musimy poczekać miesiąc, dwa - dodaje.

O tym jak straż miejska pomaga zwierzętom pisaliśmy na tvnwarszawa.pl w czwartek:

Straż miejska: co 13 minut prośba o pomoc zwierzęciu
straż miejska

bb/b