"Moje miasto, weźcie troszeczkę pod uwagę". Trzaskowski interweniuje w sprawie muzyki

Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
Pudelek, PAP, tvnwarszawa.pl
pudelek.plRafał Trzaskowski został sfilmowany podczas sobotniej imprezy

Na jednym z portali pojawiło się nagranie z Rafałem Trzaskowskim, który negocjuje rodzaj muzyki na imprezie. - Puść odrobinę funku - słychać głos prezydenta Warszawy.

Nagranie zostało umieszczone na stronie pudelek.pl. Jak czytamy na portalu, Rafał Trzaskowski wybrał się w sobotę na urodziny znajomej, które zorganizowane były w jednym z klubów nad Wisłą.

Z relacji wynika, że goście imprezy chcieli, by zmieniono rodzaj granej muzyki.

"Puść odrobinę funku"

Na filmie widać, że prezydent Warszawy również namawiał didżejkę do zmiany repertuaru. - Moje miasto, weźcie troszeczkę pod uwagę. Puść odrobinę funku, na chwilę, bo tu wszyscy chcą wam zrobić krzywdę – powiedział uchwycony Trzaskowski.

- Ta muza jest zaje***, żeby było jasne – dodał.

W rozmowie uczestniczyła też kobieta, która prosi również o muzykę "do tańczenia". W tym momencie ktoś zwraca uwagę, że niewiele osób ma na twarzach maseczki ochronne. Rafał Trzaskowski wyciąga jedną, zakłada ją na twarz, a kobiecy głos w tle proponuje, by podać prezydentowi mikrofon, bo "Rafał powie o maseczkach". "Puśćmy coś fajnego!" – zachęcał Trzaskowski didżejkę obsługującą imprezę, który zwraca uwagę, że uczestnicy rozmowy są bez maseczek.

"Prawo pierwszej nuty"

"Po to były te wybory, aby Rafał "Moje miasto" puszczał odpowiednią muzykę" – napisał na Twitterze Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. "W Warszawie zaczęło obowiązywać prawo pierwszej nuty" – komentował z kolei Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

Jan Śpiewak w formie listy na Twitterze wypunktował Trzaskowskiego, że "wykorzystuje swój autorytet polityczny do walki z muzyką na imprezie", a nie walczy z "drogimi mieszkaniami", "smogiem", "obraźliwą furgonetką" czy "globalnym ociepleniem".

Stołeczny ratusz zdarzenia nie komentuje. Rafał Trzaskowski także nie zabrał bezpośrednio głosu w tej sprawie. Opublikował w mediach społecznościowych fragment filmu "To właśnie miłość", na którym Hugh Grant wcielający się w rolę brytyjskiego premiera, tańczy na schodach swojej rezydencji.

Na tvnwarszawa.pl pokazywaliśmy też sylwetkę prezydenta Warszawy:

Rafał Trzaskowski - sylwetka prezydenta Warszawy

Trzaskowski - podziękowaniaTVN24
wideo 2/5

Autor:kz/ran

Źródło: Pudelek, PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Pudelek.pl