Legia zagra na Pepsi Arenie

Warszawa

| SIDfot. Legia.com

Od nowego sezonu warszawska Legia zagra na Pepsi Arenie - powiedział tvn24.pl rzecznik klubu, Michał Kocięba. Legia we wtorek podpisała umowę sponsorską z producentem napojów gazowanych. Na początku sierpnia mamy poznać szczegóły umowy.

Po południu na oficjalnej strony Legii pojawił się komunikat:

"Pomiędzy Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o. a Klubem Piłkarskim Legia Warszawa SSA została zawarta umowa sponsoringu. Jednym z elementów porozumienia jest rozpoczęcie prac związanych z umieszczeniem materiałów promocyjnych sponsora na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Początek pierwszego etapu prac został wyznaczony na dzień 18 lipca, a zakończą się one na przełomie lipca i sierpnia. W momencie ukończenia pierwszego etapu prac zostanie zorganizowane spotkanie dla przedstawicieli mediów, podczas którego przedstawione zostaną informacje dotyczące dalszych prac i szczegółów umowy sponsoringu" - czytamy.

Z treści nie wynika, że stadion zmieni nazwę, o czym we wtorek pisał już "Przegląd Sportowy". Rzecznik klubu, Michał Kocięba, potwierdził nam jednak, że od nowego sezonu obiekt przy Łazienkowskiej będzie nosił nazwę Pepsi Arena.

Nie nowość

Do tej pory 34-tysięcznik nosił nazwę "Stadion Wojska Polskiego imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego". Jego właścicielem jest miasto, a Legia dzierżawcą

Podopieczni Macieja Skorży na swoim stadionie zainaugurują nowy sezon 4 sierpnia - w rewanżu eliminacji Ligi Europejskiej zagrają z lepszym z pary Gaziantepspor (Turcja) i FK Mińsk (Białoruś). Rozgrywki Ekstraklasy rozpoczną 31 lipca podejmując lubińskie Zagłebie.

Nazwa sponsora w nazwie stadionu to nie nowość w Polsce. Lechia od nowego sezonu zagra na gdańskiej PGE Arena, a Zagłębie Lubin występuje na Dialog Arenie.

Logo Pepsi Areny/ fot. Legia.com
Logo Pepsi Areny/ fot. Legia.com
| Polska Agencja Prasowa

CZYTAJ TAKŻE NA TVN24.PL

tvn24.pl//kcz/mtom