Legia - Real bez kibiców

TVN Warszawa

TVN24Legia ukarana, mecze bez kibiców

Jest decyzja UEFA w sprawie zajść na stadionie Legii podczas meczu z Borussią Dortmund. Obiekt mistrzów Polski zostanie zamknięty dla publiczności na spotkanie z Realem Madryt (2 listopada 2016 roku). Klub został też ukarany karą finansową w wysokości 80 tysięcy euro.

Decyzja UEFA ma związek z wydarzeniami, jakie miały miejsce 14 września przy Łazienkowskiej podczas spotkania Ligi Mistrzów. Wówczas doszło do zamieszek na trybunie zachodniej warszawskiego stadionu, w związku z czym musiała interweniować policja.

"Charakter dyskryminacyjny"

Legia musiała odpowiedzieć nie tylko za burdy na trybunach. Lista zarzutów była dłuższa: odpalanie rac, wrzucanie przedmiotów na boisko, niedostateczna organizacja i zablokowanie dróg ewakuacyjnych. Pod lupę zostały wzięte także zachowania rasistowskie.

Właśnie rzekome przyśpiewki o charakterze rasistowskim budziły największe zastrzeżenia obserwatorów. Kibicom mistrzów Polski zarzucono, że obrażali przyjezdnych przyśpiewką "Jude, Jude BVB”. Legia zaprzeczała, twierdząc, że użyto słów "Nutte, Nutte BVB" (Nutte to określenie kobiety lekkich obyczajów).

Teraz Legia zamierza odwoływać się od decyzji UEFA. Klub z Łazienkowskiej "jednoznacznie podtrzymuje stanowisko, że uznanie, wbrew pierwotnej ocenie delegata meczowego UEFA, zachowania kibiców Legii za mające charakter dyskryminacyjny nie znajduje potwierdzenia w przedstawionym przez klub materiale dowodowym."

CZYTAJ RÓWNIEŻ NA SPORT.TVN24.PL