Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Kwiaty, wieńce i demonstracja 90 lat po śmierci Narutowicza

Najnowsze

Cezary Piwowarski / wikipedia (CC)Krypta Gabriela Narutowicza

W 90. rocznicę zabójstwa Gabriela Narutowicza władze Warszawy złożą wieńce przed pomnikiem pierwszego prezydenta II Rzeczpospolitej. Z kolei przed Zachętą odbędzie się demonstracja "Zatrzymać faszyzm, naprawić państwo".

Oficjalne uroczystości odbędą się o godz. 10 przed pomnikiem Gabriela Narutowicza na Ochocie (pl. Narutowicza, u zbiegu ulic: Filtrowej, Akademickiej, Uniwersyteckiej).

Kwiaty i wieńce złoży Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, Ewa Malinowska-Grupińska - przewodnicząca Rady Warszawy, a także przedstawiciel Prezydenta RP oraz polscy parlamentarzyści. Pół godziny później wieńce złożone zostaną przed Zachętą - miejscem zabójstwa Gabriela Narutowicza, a o godz. 11.00 w Krypcie Narutowicza w Bazylice Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela (ul. Świętojańska 8).

"Zatrzymać faszyzm" O godz. 12, czyli dokładnie w rocznicę zamachu na prezydenta Narutowicza, przed Zachętą, gdzie do niego doszło, zorganizowana zostanie też spotkanie pod hasłem "Zatrzymać faszyzm, naprawić państwo".

- "Zbliżająca się 90 rocznica zabójstwa pierwszego prezydenta II RP Gabriela Narutowicza przypada na czas, w którym w Polsce budzi się do życia radykalizm społeczny i polityczny. Z jednej strony agresywny język debaty publicznej lub jej brak, tam gdzie jest potrzebna, z drugiej strony płonące race, ksenofobiczne akcenty i antypaństwowe hasła. To nie jest rozmowa o Polsce, jaką chciał budować prezydent Narutowicz i w jakiej my chcemy żyć" - piszą w zapowiedzi akcji organizatorzy.

an/roody

Źródło zdjęcia głównego: Cezary Piwowarski / wikipedia (CC)