"Chcemy współpracować z uczelniami, to najmocniejsza strona naszego miasta"

Warszawa

Zacieśnienie współpracy między Warszawą a Szkołą Główną Handlową i stypendia dla doktorantów zajmujących się tematami istotnymi dla rozwoju miasta - to niektóre z założeń podpisanego w poniedziałek porozumienia pomiędzy miastem a uczelnią.

Porozumienie podpisali prezydent stolicy Rafał Trzaskowski oraz rektor Szkoły Głównej Handlowej prof. Marek Rocki.

Jak poinformowali przedstawiciele uczelni, porozumienie jest potwierdzeniem wcześniejszych inicjatyw i chęci kontynuowania działań na rzecz Warszawy. Ma ułatwić miastu nawiązywanie i koordynację współpracy z SGH, jak również pozwolić lepiej wykorzystać dla potrzeb stolicy potencjał naukowo-badawczy uczelni.

"Możemy stworzyć nowe gmachy"

- Chcemy współpracować z uczelniami, ponieważ jest to najmocniejsza strona naszego miasta - podkreślił Rafał Trzaskowski podczas poniedziałkowej uroczystości.

Jak wyjaśnił, stąd właśnie wziął się pomysł na jeden z elementów porozumienia - fundowanie stypendiów dla doktorantów, którzy będą zajmowali różnymi aspektami funkcjonowania miasta. - To jest dla nas szczególnie ważne: będziemy zachęcali doktorantów, żeby zajmowali się tematami istotnymi dla miasta, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestię innowacyjności, ale i nie tylko - dodał.

Porozumienie zakłada także powołanie wspólnej grupy roboczej, która wypracuje rekomendacje zmian przestrzennych terenu wokół kampusu SGH. - Mamy tutaj tereny wokół istniejących historycznych budynków tereny niezagospodarowane, na których możemy stworzyć nowe gmachy, które - oprócz tradycyjnych funkcji edukacyjnych - mogą pełnić inne funkcje miejskie, z których skorzystają mieszkańcy Warszawy - powiedział rzecznik SGH Piotr Karwowski.

Informowaliśmy również o skwerze Marka Edelmana:

Skwer na Muranowie zyskał imię Marka EdelmanaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

PAP/kz/pm