Najnowsze

CBA w siedzibie straży miejskiej

Najnowsze

archiwum TVN24Działania CBA w siedzibie straży miejskiej

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do głównej siedziby straży miejskiej w Warszawie. Prowadzą śledztwo dotyczące nieprawidłowości w przetargach.

CBA weszło do siedziby straży przy ulicy Młynarskiej przed godz. 10. - Działania prowadzi delegatura z Lublina pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie – mówi Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA. – Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w przeprowadzeniu niektórych zamówień publicznych – dodaje.

Przeanalizują materiał dowodowy

Jak informuje nieoficjalnie RMF FM, istnieje podejrzenie przestępstwa m.in. przy zakupie paliwa i wyposażenia samochodów. Agenci zabezpieczyli dokumenty czy korespondencję internetową związaną z organizację niektórych przetargów, udzieleniem zamówień, a także z ich rozliczeniem. – Materiał dowodowy będzie weryfikowany i poddany analizie – zaznacza Kaczorek. I dodaje, że chodzi o wielowątkowe śledztwo. – Wcześniej agenci prowadzili działania w związku z tą sprawą w biurze organizacji urzędu miasta – mówi Kaczorek.

Rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Michał Dziekański powiedział, że czynności CBA są wykonywane w postępowaniu dotyczącym "organizacji i prowadzenia postępowań o udzieleniu zamówień publicznych, nie tylko w Straży Miejskiej". Nie chciał jednak ze względu na dobro śledztwa ujawniać szczegółów. Dodał, że czynności prowadzone są też "poza Warszawą", nie ujawnił jednak jakich instytucji dotyczą.

O akcję CBA spytaliśmy straż miejską. - Potwierdzamy, że jest prowadzona kontrola w siedzibie przy ulicy Młynarskiej. Straż miejska zapewnia współprace w każdym możliwym zakresie – mówi Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej. Ale w sprawie szczegółów odsyła do CBA. - Straż miejska jest przyzwyczajona do kontroli. Były prowadzone przez ratusz czy Najwyższą Izbę Kontroli. Różne aspekty są kontrolowane – dodaje Niżniak.

W KWIETNIU CBA PROWADZIŁO KONTROLĘ W RATUSZU:

Konferencja Hanny Gronkiewicz-Waltz
Konferencja Hanny Gronkiewicz-WaltzTVN24

ran/sk

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24

Pozostałe wiadomości