Najstarsze pesy wycofane przez system hamowania

Najnowsze

Tramwaje WarszawskieTak wygląda wycofany model

Tramwaje Warszawskie wycofały z ruchu wszystkie składy serii 120N. Powód: w najstarszym modelu pesy wykryto usterkę systemu hamowania.

- W piątek byliśmy zmuszeni do ściągnięcia ośmiu wagonów z miasta, po tym jak okazało się, że w jednym tramwaju jeden z trzech systemów hamowania nie funkcjonuje prawidłowo - powiedział tvnwarszawa.pl Michał Powałka z biura prasowego Tramwajów Warszawskich. - Będziemy sprawdzać, jakie jest źródło problemu, przeprowadzimy testy diagnostyczne - dodał Powałka.

"Będą testy"

O sprawie pierwszy napisał branżowy transport-publiczny.pl. Jak wyjaśniał portalowi Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich, usterka została zauważona przez jednego z pracowników spółki. - Wycofane z użytku wagony zostały zastąpione taborem rezerwowym. Nie wpływa to na rozkład jazdy - zapewnił.

Osiem ściągniętych pojazdów, to wszystkie, które były akurat dopuszczone do ruchu. Transport-publiczny.pl informuje, że pozostałe w piątek nie jeździły, ponieważ były na przykład na przeglądzie.

Składy serii 120N to najstarsze pojazdy dostarczone Warszawie przez bydgoską firmę Pesa. Łącznie TW posiadają 15 podobnych wagonów, które jeżdżą od 2007 roku. Są też pierwszym w całości niskopodłogowymi pojazdami, których przewoźnik używał w Warszawie.

ZOBACZ TEŻ SYMULATOR TRAMWAJÓW WARSZAWSKICH:

Symulator Tramwajów WarszawskichArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

ran/b

Źródło zdjęcia głównego: Tramwaje Warszawskie