Do Wawra i Otwocka z utrudnieniami

fot. ZTM
fot

Pasażerowie podróżujący pociągami SKM i KM muszą przygotować się na utrudnienia. Od soboty pomiędzy stacjami PKP Falenica i PKP Wawer pociągi jeżdżą tylko po jednym torze. Część z nich kursuje na skróconej trasie. Powód: prace na szynach.

Pociągi kursują raz w jedną, raz w drugą stronę. Kierunek zmienia się co około 30-40 minut. W godzinach porannego szczytu priorytet mają pociągi kursujące do centrum Warszawy. W godzinach szczytu popołudniowego uprzywilejowany jest kierunek przeciwny - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Część pociągów SKM na linii S1 kursuje na skróconych trasach: Pruszków – Warszawa Gocławek oraz Pruszków – Warszawa Wschodnia – Pruszków.

Dodatkowe kursy 521

Na czas utrudnień ZTM zasili dodatkowymi autobusami linię 521, kursującą wzdłuż linii kolejowej. Autobusy, w godzinach porannego szczytu, kursują na trasie skróconej: Falenica – rondo Wiatraczna.

Modernizacja torów, a więc i utrudnienia, zakończą się 17 listopada.

Sprawdź rozkłady jazdy

Koleje Mazowieckie

Zmiany w kursowaniu pociągów wprowadzą też Koleje Mazowieckie. Przede wszystkim część pociągów została odwołana na odcinkach: Warszawa Wawer – Otwock, Warszawa Wschodnia – Otwock, oraz Warszawa Falenica – Otwock.

Zmodyfikowany jest też rozkład jazdy na linii Warszawa – Dęblin.

Zmiany rozkładu jazdy występują na linii Warszawa – Skierniewice:

- pociąg nr 2071 w dni powszednie kursują przez Warszawę Śródmieście z zatrzymaniem na Warszawa Ochota i Warszawa Powiśle, - pociągi nr 21343, 12368 i 21352 kursują w skróconej relacji do/z stacji Grodzisk Mazowiecki, - pociągi nr 321, 9330 i 303 kursują w wydłużonej relacji do/z stacji Żyrardów.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI ZMIAN W ROZKŁADZIE JAZDY POCIĄGÓW KM

Mapy dostarcza Targeo.pl

as/mz

Pozostałe wiadomości