5 maja otwarcie stacji Stadion

Warszawa Stadion
Warszawa Stadion
PKP
PKPWarszawa Stadion

Na sobotę kolejarze szykują oficjalne otwarcie stacji Warszawa Stadion. Przed kilkoma dniami wydano pozwolenie na użytkowanie.

- Mamy pozwolenie na użytkowanie peronów i wiaty, czyli tej części infrastrukturalnej. Planowana data otwarcia to 5 maja – zapowiedział odchodzący ze stanowiska prezesa PKP PLK Zbigniew Szafrański.

Ostatniego dnia kwietnia tę datę potwierdzili rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow i wicedyrektor Kolei Mazowieckich Urszula Chodorkowska.

Wcześniej kolejarze zapowiadali, że pierwsi pasażerowie skorzystają ze stacji już 29 kwietnia.

Biało-czerwone panele

Stacja Stadion będzie najważniejszym dworcem dla kibiców, którzy przyjadą do Warszawy na Euro 2012. Choć nie wygląda tak, jak na wizualizacjach prezentowanych przed remontem, to i tak znacząco odróżnia się od tego, z czym PKP kojarzy się na co dzień.

Perony stacji komponują się z architekturą Stadionu Narodowego. Przezroczyste ściany składają się z paneli w kolorze czerwonym i naturalnego szkła. Kolejarze zrezygnowali ze szklanego, biało-czerwonego dachu nad peronami. W obawie przed wandalami zdecydowali się na użycie blachy.

Stacja Stadion będzie najważniejszym dworcem dla kibiców, którzy przyjadą do Warszawy na Euro 2012. Remont stacji rozpoczął się 1 czerwca 2011 roku.

Obok budują metro

Równolegle z modernizacją stacji kolejowej, tuż obok trwa również budowa jednej ze stacji centralnego odcinka II linii metra.

par/roody//mz

Pozostałe wiadomości