Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

II linia metra w kolorze czerwonym

Najnowsze

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plZaprojektują oznaczenia dla metra

Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na tablice informacyjne dla budowanej drugiej linii. Dominującym na nich kolorem ma być czerwony – pisze "Życie Warszawy".

- Dzięki innej kolorystyce będzie możliwe odróżnienie na pierwszy rzut oka linii wschód-zachód od niebieskiej, prowadzącej z północy na południe – wyjaśnia w rozmowie z "ŻW" rzecznik metra Krzysztof Malawko.

Wybór padł na kolor czerwony, bo - jak tłumaczy rzecznik - może się on kojarzyć z wschodzącym i zachodzącym słońcem.

Odporne na wandali

Przetarg obejmuje zaprojektowanie tablic, map i schematów. Komponować się z nimi muszą oznaczenia peronów, wagonów i okolicy stacji. Całość nie może odbiegać od oznaczeń, które są na pierwszej linii. Projektant musi zadbać o to, żeby tablice były wytrzymałe i oparły się atakom wandali. Przyjmowanie ofert ma się zakończyć 4 kwietnia 2012.

wp/mz

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Wężyk /tvnwarszawa.pl