Oto pierwszy peron II linii metra


Na budowanej stacji Rondo ONZ powstał peron pasażerski, pierwszy na centralnym odcinku II linii metra.

Zdjęcia przedstawiające pierwszy peron na swojej stronie internetowej opublikował wykonawca inwestycji, AGP Metro.

Podobny peron powstał już wcześniej na torach odstawczych stacji Rondo Daszyńskiego, lecz z uwagi na swoje przeznaczenie, nie będzie on dostępny dla podróżujących podziemną kolejką.

Przyozdobią bazaltem

Ponadto na placu budowy u wlotu ulicy Świętokrzyskiej uwagę przykuwa tajemnicza konstrukcja. Jak się okazuje jest to przyszła czerpnio-wyrzutnia. Posłuży do obustronnej wymiany powietrza.

Jak zapewniają budowniczy obiekt ten wkomponuje się w miejski pejzaż za sprawą bazaltu, którym zostanie przyozdobiony.

Zasypali komorę rozjazdu

Budowniczy zasypali również górny strop komory rozjazdu. Wsypano go specjalnym materiałem, który w przyszłości stworzy grunt pod naziemną infrastrukturę ulicy Świętokrzyskiej.

Jedyną niezasypaną częścią stropu komory rozjazdowej są dwa otwory technologiczne służące za kanał transportowy pomiędzy nawierzchnią, a wnętrzem obiektu, który znajduje się kilkanaście metrów pod ziemią.

Ponadto na Rondzie ONZ wszystkie z 11 zaprojektowanych wejść do stacji metra wyprowadzono na powierzchnię ziemi. Aktualnie trwa wykonywanie ich szczytowej konstrukcji, która znajdzie się nad jezdnią, oraz jej zadaszeń. W północno-wschodniej pierzei skrzyżowania szkielety wejść do stacji są już ukończone.

TAK WYGLĄDAŁ PIERWSZY PRZEJAZD II LINIĄ METRA:

bf/roody

Pierwszy przejazd tunelem II linii metra
Pierwszy przejazd tunelem II linii metraDawid Krysztofiński, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: AGP Metro

Pozostałe wiadomości