Przygotuj się na:

ZAMYKAJĄ ZAWROTKĘ NA POW

Znika tymczasowa zawrotka w miejscu, gdzie Południowa Obwodnica Warszawy łączy się z Puławską. Zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców od poniedziałkowego wieczoru. Drogowcy wyjaśniają, że powodem ich wprowadzenia są prace zmierzające do połączenia funkcjonującej już trasy S2 z ursynowskim odcinkiem.

Przedwojenna Warszawa na ogromnej makiecie

Najnowsze

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plMakieta przedwojennej Warszawy

Pałac Saski, Prudential, gmach Zachęty, czy pierwszy polski wysokościowiec - PAST. W Teatrze Kamienica zaprezentowano makietę przedwojennej Warszawy. Można na niej podziwiać stolicę z 1939 roku od Ogrodu Saskiego po Sienną. Makieta przedstawia fragment miasta z sierpnia 1939 roku, ograniczony ulicami Mazowiecką, Sienną, Graniczną i północnym krańcem Ogrodu Saskiego.

Odwzorowano nie tylko bryły kamienic, ale także ich detale. Są też kwiaty na ich balkonach, drzewa w parku, ludzie i tramwaje. Całość zajmuje ok. 20 metrów kwadratowych.

- Pracę zaczęliśmy na przełomie października i listopada zeszłego roku od zebrania dokumentacji. Później powstały odlewy brył. Na koniec zostało wyrzeźbienie i malowanie – wyjaśniał Michał Mroczka, jeden z twórców makiety.

Uroczysta prezentacja zaplanowana jest na 30 września.

Zobacz więcej detali makiety:

Makieta przedwojennej WarszawyDawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

wp/b