Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Zobacz nowe wagony metra

Najnowsze

hanys.cal.plTransport nowych wagonów Inspiro

Pierwszy z 35 sześciowagonowych pociągów metra Inspiro dojechał do Warszawy, a teraz na żywo będą mogli go zobaczyć warszawiacy. Okazja już w sobotę – maszyna będzie czekała w elektrowozowni na Kabatach.

- Mieszkańców zapraszamy w sobotę 12 stycznia, w godz. 12.30 - 16.00, do zwiedzania supernowoczesnego pociągu Inspiro na terenie STP Kabaty (boczna brama, na wysokości ul. Petera Frasera). Oprócz zwiedzania pociągu, będzie to jedyna możliwość obejrzenia kabiny maszynisty – zachęca Krzysztof Malawko, rzecznik metra warszawskiego. - Nie ma żadnych zapisów, chętni mogą przyjść i go zobaczyć - dodaje.

Uczą się go

Pociąg Inspiro dotarł do stolicy 21 grudnia. Nowoczesna maszyna jechała z fabryki w Wiedniu na własnych kołach, ale ciągnięta przez lokomotywę. Przez najbliższe tygodnie inżynierowie Metra Warszawskiego będą się jej uczyć. Instalowane będą też brakujące części, bo pociąg był przewożony bez pewnych elementów elektronicznych, które są montowane po dostawie ze względów bezpieczeństwa. - Pociąg teraz został doprowadzony do ładu, tak żeby można go było zaprezentować - zaznacza Malawko.

Później pierwszy pociąg przejdzie badania, a najprawdopodobniej jesienią tego roku wyjedzie na tory I linii metra.

Produkcja nowoczesnych i szybkich Inspiro ruszyła w lutym. Stolica ma być pierwszym miastem na świecie, które zacznie eksploatować ten tabor. 35 sześciowagonowych pociągów będzie kosztować ponad miliard złotych. Pociągi najpierw wyjadą na tory I, a później mają też obsługiwać II linię metra.

ZOBACZ PRZYJAZD NOWEGO POCIĄGU:

Inspiro w WarszawieDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

JAK DOTRZEĆ NA MIEJSCE PREZENTACJI?

Jak dotrzeć na miejscetargeo.pl

ran

Źródło zdjęcia głównego: hanys.cal.pl