Warszawska Praga została ogłoszona czwartą w Europie dzielnicą wartą odwiedzenia. Podróżniczy portal Travel Supermarket docenił uroki tego miejsca. Praga wyprzedziła nawet modne dzielnice Barcelony, Rzymu czy Sztokholmu.
Nietrudno domyślić się dlaczego. Tu stare miesza się z nowym. Inny, globalny portal The Culture Trip postawił Pragę na pierwszym miejscu w zestawieniu 12 krajów Europy Środkowo - Wschodniej pod względem najlepszych miejsc kulturalnych, gastronomicznych, lifestylowych i podróżniczych. Oba portale nawiązują do poindustrialnych magazynów i fabryk, które zamieniły się w stylowe ośrodki sztuki czy klimatyczne restauracje. Zgodnie twierdzą, że właśnie nastała prawdziwa moda na „bycie na Pradze”.
Praga jest tym miejscem, gdzie chętnie sięga się do tradycji. Przykładem jest odmieniony na nowo Universam Grochów. Obiekt powstał w 1977 roku jako pierwsze w Polsce dzielnicowe centrum handlowe. W latach 80. był miejscem wyjątkowym. Na miejscu dawnego Universamu powstaje nowoczesna galeria handlowa, która nie tylko odczaruje ponure miejsce, ale zachowa najlepsze wspomnienia np. zawieszając na fasadzie charakterystyczny dla dawnego marketu neon.
Praga nabiera nowego oblicza. Od 2015 roku trwa realizacja miejskiego projektu rewitalizacji dzielnicy. Widoczne dziś zmiany zachodzą już od 10 lat. Muzeum Warszawskiej Pragi, zmodernizowany Teatr Powszechny i Teatr Rampa, Stadion Narodowy, na którym odbywają się najważniejsze w kraju wydarzenia sportowe oraz największe festiwale muzyczne. Od końca września 2016 roku działa już Centrum Kreatywności Targowa. Natomiast od grudnia – Centrum Młodych przy ul. Inżynierskiej. Impulsem do zmian w tej części miasta stała się przede wszystkim II linia metra.
Na oficjalnym serwisie informacyjnym Urzędu Dzielnicy Praga Południe można przeczytać o Grochowie: „Tu warto żyć, tu warto być”. Z pewnością nie jest to powiedziane na wyrost. Argumentów „za” jest wiele. O tym będą mogli się przekonać przyszli mieszkańcy inwestycji firmy Dantex - Rondo Wiatraczna, znajdującej się przy zbiegu ulicy Wiatracznej, Alei Stanów Zjednoczonych i Alei Waszyngtona.
Rondo Wiatraczna to wyjątkowy obiekt, który łączy w sobie funkcję budynku mieszkalnego z galerią handlową. Jest położony w sercu Pragi Południe, w bliskości urokliwych parków m.in. Skaryszewskiego czy Polińskiego. Wszystko, czego potrzeba do życia znajduje się tu na wyciągnięcie ręki. Na miejscu wspomnianego Universamu Grochów powstanie galeria handlowa o łącznej powierzchni 11 tys. mkw wraz z przywróconym w niej sklepem Społem. Wśród wielu marek, które znajdą się w galerii jest City Fit, Mc Donald’s, Rossmann, Świat Książki, Millennium Bank, Pepco itp. Praktycznie nie ruszając się z domu mamy pełny dostęp do całej gamy usług i sklepów. W galerii pozostało kilka ostatnich wolnych przestrzeni, które czekają na swoich najemców.
Na osiemnastu kondygnacjach obiektu, znajdą się także mieszkania, idealne dla aktywnych, młodych ludzi, rodzin z dziećmi lub jako inwestycja pod wynajem np. dla studentów. Wśród 470 mieszkań znajdują się lokale o różnorodnych rozkładach i powierzchni od 28 do 114 mkw, które w zależności od usytuowania posiadają balkon, loggie, taras lub ogródek. Mieszkańcy kompleksu będą mogli korzystać m.in. z wewnętrznego, zielonego patio, części sportowo-rekreacyjnej i placu zabaw dla dzieci. Swoich nabywców znalazło już ponad 80 proc. mieszkań. To jedna z największych inwestycji w Warszawie, biorąc pod uwagę liczbę mieszkań.
Projekt biura Arkus łączy w sobie handlową tradycję miejsca z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi, dzięki którym obiekt pełni jednocześnie funkcję handlową, biurową i mieszkaniową. Połączenie tych elementów z doskonałą lokalizacją Ronda Wiatraczna – umożliwiającą szybki dojazd do centrum stolicy sprawia, że apartamenty w tej inwestycji cieszą się dużym zainteresowaniem. Rondo Wiatraczna to doskonale skomunikowany punkt. Zarówno rozbudowana komunikacja miejska jak i samochodowa pozwala osiągnąć centrum w około 10 min. Usytuowanie po prawobrzeżnej części miasta umożliwia szybki dojazd do kluczowych tras wyjazdowych z Warszawy. W bliskiej odległości znajduje się także stacja II linii metra – Stadion Narodowy. Generalnym wykonawcą projektu Rondo Wiatraczna jest firma UNIBEP. Obiekt zostanie oddany do użytku już na początku przyszłego roku. Dantex, deweloper z ponad 20-letnim doświadczeniem na warszawskim rynku mieszkaniowym, który jest twórcą obiektu dołożył wszelkich starań, aby zapewnić najwyższy komfort życia przyszłym lokatorom. Trudno o lepsze miejsce do życia w stolicy!
Oferta mieszkań dostępna jest w biurze sprzedaży mieszkań przy ul. Grochowskiej 207 (Rondo Wiatraczna) oraz pod numerem telefonu 22 487 93 96 i adresem e-mail: biuro@rondowiatraczna.pl. Zapraszamy do kontaktu!