Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Nie miał biletu, wyciągnął nóż. Ranił interweniującego policjanta

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
akw/kab/r
Źródło:
TVN24, PAP
Atak nożownika w pociągu z Warszawy do WołominaTVN24
wideo 2/5
TVN24Atak nożownika w pociągu z Warszawy do Wołomina

W pociągu jadącym z Warszawy do Wołomina agresywny pasażer ranił nożem policjanta - poinformowała Komenda Stołeczna Policji. Mężczyzna wcześniej wdał się w awanturę z kontrolerem, który poprosił go o okazanie biletu. W poniedziałek prokuratura poinformowała, że trafił on do szpitala psychiatrycznego.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 16 w pociągu z Warszawy do Wołomina, który zatrzymał się w podwarszawskiej Zielonce.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Starszy sierżant Gabriela Putyra, która relacjonowała zdarzenie, przekazała, że doszło do niego, gdy kontroler biletów sprawdzał bilety u podróżujących i podszedł do jednego z pasażerów. - Wówczas okazało się, że nie ma on biletu. Mężczyzna zareagował na to agresywnie. Nie stosował się do poleceń kontrolera. W pewnym momencie wyciągnął nóż z kieszeni. Był wyraźnie pobudzony - przekazała.

Na miejsce został wezwany patrol policji, który obezwładnił agresywnego pasażera. Wtedy mężczyzna powierzchownie ranił nożem w brzuch jednego z funkcjonariuszy.

Trafił do szpitala psychiatrycznego

Putyra poinformowała, że rana nie zagrażała życiu i zdrowiu policjanta. - Został zabrany do szpitala na badania. Ranę pośladkową miał też sam pasażer, który został zatrzymany, przebadany i zabrany do szpitala - powiedziała. Dodała, że na miejsce został wezwany również prokurator.

Na razie nie wiadomo, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

- Mężczyzna został przewieziony do szpitala psychiatrycznego - przekazał w poniedziałek Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

>> W maju informowaliśmy o agresywnym pasażerze w pociągu SKM z Sulejówka na lotnisko Chopina

Awantura w SKMfacebook/Anna Maj

Autor:akw/kab/r

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Polska Policja