Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Za dwa lata tramwaje dojadą do Winnicy. Jest umowa na przedłużenie trasy

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl / PAP
Shutterstock / Urząd MiastaTramwajarze podpisali umowę na tramwaj do Winnicy

Tramwaje Warszawskie podpisały w poniedziałek umowę na budowę przedłużenia trasy tramwajowej z Nowodworów do Winnicy. Jak zapowiada ratusz, w 2021 roku mieszkańcy kolejnego osiedla na Białołęce będą mogli szybciej dojechać do centrum Warszawy.

Kontrakt został zawarty z konsorcjum firm Balzola Polska Sp. z o.o. i Construcciones y Promociones Balzola S.A. Ich oferta we wrześniu pokonała czterech konkurentów. Jedna z firm nie zgadzała się z wynikami przetargu, ale Krajowa Izba Odwoławcza na początku października oddaliła jej odwołanie.

Część inwestycji jest współfinansowana przez Unię Europejską. Całość została wyceniona na ponad 67 milionów złotych.

10 miesięcy prac

Trasa tramwajowa w północnej części Białołęki wydłuży się o około kilometr. Nowy fragment powstanie na odcinku od Strumykowej do pętli Winnica. Torowisko - jak zapowiadali tramwajarze jesienią ubiegłego roku - będzie miało "zieloną zabudowę", czyli rośliny między szynami.

Schemat przebiegu trasy do WinnicyUrząd Miasta

W ramach tej inwestycji wybudowana zostanie pętla tramwajowa i autobusowa, przebudowany zostanie układ drogowy, powstaną także nowe chodniki i drogi dla rowerów.

Wydłużona trasa tramwajowa pozwoli pasażerom w około 20 minut dojechać do stacji metra Młociny.

Tramwajarze zakładają, że budowa przedłużenia trasy tramwajowej do pętli na Winnicy potrwa 10 miesięcy plus okresy zimowe liczone od 15 listopada do 15 marca.

Obecnie trasa z Nowodworów na Młociny jest jedną z najpopularniejszych. W ciągu roku z przystanku końcowego na Nowodworach tramwaje odjeżdżają aż 70 tysięcy razy. Przez most im. Marii Skłodowskiej-Curie w godzinach szczytu składy kursują co dwie minuty.

Informowaliśmy także o ogłoszeniu przetargu na projekty tras tramwajowych na Gocław i Wilanów:

Tramwaj na GocławTramwaje Warszawskie

Źródło: tvnwarszawa.pl / PAP

Autor:kk/r

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock / Urząd Miasta