TVN Meteo | Świat

Potężne tornado, błyskawice i grzmoty. Nagranie

TVN Meteo | Świat

Autor:
ps
Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Tornado przeszło w niedzielę przez teksańskie miasto Fort Stockton. Policja przekazała, że żywioł uszkodził kilka domów i przewracał ciężarówki. Nikt nie ucierpiał.

Na nagraniach naocznych świadków widać, jak tornado przetacza się przez miasto Fort Stockton w hrabstwie Pecos w południowo-zachodniej części Teksasu. Żywiołowi towarzyszyły błyskawice i grzmoty.

Według oświadczenia lokalnej policji, tornado uszkodziło kilka domów i przewróciło ciężarówki na bok. Nie było doniesień na temat rannych.

Alarmy pogodowe

W poniedziałek w południowo-zachodnim Teksasie ogłoszono ostrzeżenie dotyczące niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Alerty najwyższego stopnia ogłoszono dla całego zachodniego Teksasu w związku z bardzo złymi warunkami pogodowymi spowodowanymi silnym wiatrem, niską wilgotnością, wysoką temperaturą powietrza i pożarami.

Tragiczne tornada w Kansas

W piątek burze i seria tornad przetoczyły się przez stany Kansas i Nebraska. Doszło do rozległych zniszczeń, największe z nich odnotowano w mieście Andover. Trzech studentów z Uniwersytetu Oklahoma zginęło na zalanej wodą drodze, gdy wracali z obserwacji burz w Kansas.

Autor:ps

Źródło: Reuters, tvnmeteo.pl