TVN Meteo | Świat

Ciężarówka rozbiła się na autostradzie. Przewoziła sto małp, kilku z nich udało się zbiec

TVN Meteo | Świat

Autor:
anw/dd
Źródło:
Reuters

Ciężarówka przewożąca sto makaków krabożernych zderzyła się na autostradzie z dużym pojazdem. Do wypadku doszło we wschodniej części stanu Pensylwania. Na skutek kolizji cztery małpy uciekły ze swoich klatek.

Do wypadku ciężarówki przewożącej sto małp doszło w piątek około godziny 15.30 (była wtedy 21.30 w Polsce) w pobliżu miasteczka Danville położonego około 200 kilometrów na północny zachód od Filadelfii, w stanie Pensylwania. Z pojazdu uciekły cztery makaki krabożerne (łąc. Macaca fascicularis). Policja stanowa i strażnicy leśni zlokalizowali jedną z uciekinierek siedzącą na drzewie w pobliżu miejsca wypadku - podała lokalna stacja ABC.

- Usłyszeliśmy trzy strzały. Nie jest jasne, jaki rodzaj broni został użyty i nie jesteśmy pewni, gdzie jest małpa lub w jakim jest stanie - napisał reporter telewizji WNEP na stronie internetowej. Dodał, że śledczy opuścili miejsce zdarzenia krótko po tym, jak usłyszano strzały.

Akcja poszukiwawcza

Do zmroku trwała akcja poszukiwawcza zbiegłych makaków krabożernych, przeprowadzona przez policję stanową i strażników leśnych. W działaniach wykorzystano śmigłowiec i kamer termowizyjne.

Makaki krabożerne (Macaca fascicularis) są często wykorzystywane w badaniach laboratoryjnych i były transportowane ciężarówką do laboratorium na Florydzie, kiedy doszło do wypadku - poinformował New York Times, powołując się na policję stanową stanu Pensylwania.

Autor:anw/dd

Źródło: Reuters