Pod chłopcem załamał się lód. Nagranie z akcji ratunkowej

Autor:
kw,ps/dd
Źródło:
ENEX, CBS News

Policja z miasta Aurora w amerykańskim stanie Illinois uratowała 9-latka, pod którym załamał się lód na stawie. Pomocy potrzebowała również kobieta, która wskoczyła za nim do wody. Policjanci pokazali nagranie z akcji ratunkowej.

Jak poinformowała policja w komunikacie, w środę po południu zostali wezwani do chłopca, który wpadł do zbiornika retencyjnego po tym, jak załamał się pod nim lód oraz do kobiety, która wskoczyła do wody, chcąc go uratować. Do zdarzenia doszło w jednym z kompleksów apartamentów w Aurorze. Według funkcjonariuszy chłopiec wszedł na zamarznięty fragment stawu po piłkę.

Policjanci odebrali zgłoszenie o tonącym 9-latku około godziny 16.30. Natychmiast ruszyli na pomoc.

- Odtwarzasz sobie w głowie cały scenariusz - co zobaczysz, gdy już dotrzesz na miejsce - opowiadał oficer Andrew Soderlund, który odebrał zgłoszenie i uczestniczył w akcji.

"Nie pamiętam zimna"

Kiedy funkcjonariusze dojechali, od razu rzucili się do ratowania tonących.

- Byli dość daleko i nie byli w stanie dopłynąć do brzegu. Nie jestem pływakiem olimpijskim, więc wiedziałem, że nie dam rady przepłynąć z dwiema osobami na raz - dodał policjant. Dlatego wyskoczył na brzeg, wyciągnął linę z zestawu ratunkowego, obwiązał się, zdjął kamizelkę kuloodporną, by być lżejszym i pobiegł ponownie. - Skok adrenaliny, który następuje zwykle w takiej sytuacji sprawił, że w ogóle nie pamiętam zimna - mówił. Jednak mężczyzna szybko przekonał się, że woda jest nie tylko lodowata, ale i głęboka. - Początkowo pomyślałem: wow, nie jest źle, mogę stać, ale potem dno po prostu opadło. Wydawało mi się, że go nie ma - dodał.

Akcja skończyła się szczęśliwie

Zarówno chłopiec, jak i kobieta zostali uratowani. Dziewięciolatek doznał niewielkich obrażeń i został zabrany do szpitala. Kobiecie pomoc została udzielona na miejscu.

Soderlund dodał, że gdy już obie osoby były bezpieczne, małej pomocy potrzebował on sam.

- Jeden z moich kolegów musiał pomóc mi rozpiąć koszulę, ponieważ moje palce zesztywniały z zimna - podsumował Soderlund.

Google Maps

Autor:kw,ps/dd

Źródło: ENEX, CBS News