TVN Meteo | Świat

Skoki narciarskie Niżny Tagił 2021 - jaka będzie pogoda podczas zawodów Pucharu Świata?

TVN Meteo | Świat

Aktualizacja:
Autor:
ps,
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl, eurosport.pl
W niedzielę w Niżnym Tagile drugi konkurs indywidualny
W niedzielę w Niżnym Tagile drugi konkurs indywidualnyTVN24
wideo 2/3
TVN24W niedzielę w Niżnym Tagile drugi konkurs indywidualny

Sezon 2021/2022 w skokach narciarskich trwa od piątku w Niżnym Tagile. Skoczkowie walczą na skoczni w azjatyckiej części Rosji. Jaka pogoda będzie podczas drugiego konkursu Pucharu Świata? Przedstawiamy prognozę pogody na niedzielę.

Skoki narciarskie - ukochana dyscyplina sportowa Polaków - transmitowane są w TVN, Eurosporcie 1 i serwisie player.pl. To jeden z filarów zimowej oferty sportowej TVN Grupa Discovery w Polsce, której perłą w koronie są Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022.

W piątek ruszył sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na niedzielę zaplanowany jest drugi konkurs indywidualny. Skoczkowie walczą w Niżnym Tagile. Sezon Pucharu Świata po raz pierwszy rozpoczął się za Uralem. Niżny Tagił to miasto znane z fabryk, hut i legendarnych czołgów T-34. Zamieszkiwane przez 350 tysięcy osób leży na umownej granicy między Europą a Azją.

Jaka pogoda czeka na skoczków i kibiców w Niżnym Tagile?

W niedzielę 21 listopada, podczas kwalifikacji i konkursu indywidualnego w Niżnym Tagile, temperatura o godzinie 14 wyniesie -4 stopnie Celsjusza, natomiast o godz. 20 będą -3 st. C. Opady śniegu początkowo będą o słabym i umiarkowanym charakterze, wieczorem przewidywane są zaś opady umiarkowane, spadnie do 2-4 centymetrów. O godz. 14 wiatr powieje z prędkością 2-5 metrów na sekundę, a o godz. 20 jego siła opadnie do 1-3 m/s. Porywy mogą sięgać 6-8 m/s.

>> KALENDARZ SKOKÓW NARCIARSKICH 2021/2022

Terminarz zawodów w Niżnym Tagile:

Niedziela, 21 listopada 14.30 - kwalifikacje  16.00 - konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player.pl)

ZOBACZ >> Plan transmisji z zawodów w Niżnym Tagile

Kalendarz Pucharu Świata w skokach - konkurs po konkursietvn24.pl

Niedzielny konkurs w Niżnym Tagile o godzinie 16. Transmisja w TVN, Eurosporcie 1 i Eurosporcie w Playerze. Poprzedzające go kwalifikacje wyłącznie w Eurosporcie w Playerze.

Autor:ps, anw

Źródło: tvnmeteo.pl, eurosport.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock