TVN Meteo | Prognoza

Zimno wam? Mamy trochę dobrych wiadomości

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach Ventusky.com
wideo 2/2
Pogoda na pięć dni

W weekend temperatura wzrośnie miejscami do 19 stopni Celsjusza. Ciepło zostanie z nami jednak tylko przez chwilę. Już w środę temperatura maksymalna nigdzie nie będzie dochodzić do 15 stopni.

W weekend wleje się do Polski nieco cieplejsze powietrze z południowego zachodu kontynentu. Wyż, który jeszcze w nocy kształtował aurę, odsuwa się jednak w kierunku Morza Czarnego, a obszar podwyższonego ciśnienia nad naszym krajem zostanie od zachodu stopniowo zastąpiony niżem, rozciągającym się od północnego Atlantyku aż po Danię.

Pierwszym zwiastunem przebudowy pola barycznego nad Polską będzie niebo całkowicie zasnute bezopadowymi chmurami piętra wysokiego na północnym zachodzie kraju - informuje synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk.

Pogoda na weekend

W sobotę o poranku na wschodzie i południu kraju pojawią się lokalne mgły. Poza tym wystąpi duże zachmurzenie z rozpogodzeniami. Na krańcach północno-wschodnich miejscami możliwy jest słaby, przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie od 13 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 15 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby, zmienny wiatr.

W niedzielę rano zrobi się na zachodzie kraju mglisto. Oprócz zjawisk ograniczających widzialność synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie. Na Śląsku okresami popada deszcz do trzech litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. na Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni i południowo-zachodni wiatr okaże się słaby.

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda na poniedziałek i wtorek

Poniedziałek przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, okresami popada też deszcz do pięciu l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 14 st. C na Podlasiu, przez 17 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków południowych.

Wtorek zapowiada się pochmurny z rozpogodzeniami. Poza tym przelotnie popada deszcz o sumie 5-10 l/mkw. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 14 st. C na Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie wiał z kierunków południowych, będzie on słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na wtorek i środętvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura na kolejne dni
Prognozowana temperatura na kolejne dniVentusky

Pogoda na środę

Środa upłynie pod znakiem pochmurnej aury z niewielkimi przejaśnieniami. Spadnie też deszcz rzędu 5-10 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie od 12 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 13 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany, jednak okresami dość silny, wiatr z zachodu.

Prognozowane opady na kolejne dni
Prognozowane opady na kolejne dniVentusky

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/FILIP SINGER

Pozostałe wiadomości