Mapy "rozgrzane do czerwoności". Nasza synoptyk sprawdza szanse na zimę

Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

W modelach pogodowych nie widać skandynawskiego wyżu, który miałby sprowadzić zimno. Zamiast tego pogodę mają kształtować atlantyckie niże. Temperatura w Polsce już niedługo może wzrosnąć powyżej 10 stopni Celsjusza. Co jeszcze przyniesie koniec stycznia i początek lutego? Synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek sprawdza, czy są szanse na powrót chłodu i śniegu.

Jeśli spojrzeć w wyliczenia długoterminowych modeli meteorologicznych, to robi się wiosennie, bo rozgrzane są do czerwoności. W czwartek, 23 stycznia, pomimo lekkiego mrozu w kraju, ptaki śpiewały rano, jakby do wiosny było już kilka dni. A amerykańska Narodowa Administracja Oceanu i Atmosfery (NOAA) opublikowała właśnie najnowsze prognozy, z których wynika, że nadchodzący luty będzie termicznie zbliżony do marca, ze średnią temperaturą miesięczną o jakieś 2-3 stopnie Celsjusza powyżej normy. Zimowe wyliczenia są zwykle lekko "naciągnięte", bo najczęściej temperatura ostatecznie jest nieco słabiej odchylona na plus, ale już dają zarys przyszłej pogody.

Na wielkie mrozy nie ma co liczyć, na wielki śnieg również. Tym bardziej że prognoza opadowa zakłada, iż z nieba spadnie mniej wody niż zwykle w lutym, który zresztą historycznie bywał i tak suchy, ale mroźny. W ostatnich dekadach luty częściej bywa jednak bardziej deszczowy niż śnieżny, z aurą typowo wiosenną. W tym roku ten miesiąc ma być dość suchy i termicznie łagodny.

Prognoza odchylenia na plus średniej miesięcznej temperatury w lutym 2025 NOAA

Rekordy lutego

A przecież luty to miesiąc, który w polskich statystykach pogodowych zapisał się niskimi wartościami temperatury, która sto lat temu spadała do -40 st. C. Oficjalne pomiary uzyskane ze stacji ówczesnego Państwowego Instytutu Meteorologii zanotowały 11 i 12 lutego 1929 roku mróz jak na biegunie północnym. W Żywcu zmierzono -40,6 st. C, w Olkuszu -40,4 st. C, w Poroninie -40,4 st. C i -37,5 st. C w Zakopanem. Ale jak podają pasjonaci historii, szkolna stacja meteorologiczna w Rabce zmierzyła aż -45 st. C.

Kropla arktycznego mrozu zsunęła się nad Polskę w roku 1929ERA/wetterzentrale.de

Rozwinie się klin ciepła

Przez sto lat wiele się zmieniło. W kalendarzu właśnie zima w pełni, a na horyzoncie temperatura marcowa - w sobotę wzrosnąć ma sporo powyżej 10 st. C. Na horyzoncie rysuje się bowiem w prognozach piękny klin ciepła rozwijający się od wybrzeży północnej Afryki w kierunki środkowej Europy.

W sobotę, 25 stycznia, na wysokości około 1,5 km temperatura nad naszym krajem wzrosnąć ma do 10-12 stopni, co przy ziemi daje możliwość wzrostu do 13-15 st. na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej, ale przede wszystkim na Przedgórzu Sudeckim, w Kotlinie Jeleniogórskiej. Temperatura na wysokości 1,5 km będzie o jakieś 12-14 st. wyższa, niż powinna być w styczniu. Podobnie przy ziemi, szczególnie w Polsce południowo-zachodniej, powinno być o kilkanaście stopni chłodnej. A jeszcze kilka dni temu rysował się w prognozach mocny wyż skandynawski i fala arktycznego mrozu. Nic z niej nie zostało, bo ciepły Atlantyk rozbujał cyrkulacją nad Europą.

Klin ciepła nad Polską w sobotę 25 stycznia. Odchylenie temperatury od normy na wysokości 1,5 kilometra GFS/tropicaltidbits.com
Prognoza odchylenia temperatury mocno na plus przy ziemi w sobotę 25 styczniaGFS/tropicaltidbits.com

Co mówi indeks oscylacji północnoatlantyckiej?

Kropli zimna, tak spektakularnej, jaka ostatnio zsunęła się nad Stany Zjednoczone, w prognozach dla Polski nie widać, przynajmniej na razie. Nad Atlantykiem rozwijają się kolejne wiry niżowe, które tłoczyć mają z zachodu masy powietrza polarnego o łagodnym charakterze. Cyrkulacja strefowa, zachodnia, która widziana była już jakiś czas temu w prognozach modeli meteorologicznych, rzeczywiście powstrzymała zimę. I wiele wskazuje na to, że utrzyma ją w ryzach jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie. 

Warto obejrzeć prognozy czułego wskaźnika pogodowego, jakim jest indeks NAO, czyli oscylacji północnoatlantyckiej, na który już powoływaliśmy się w prognozach na miesiące zimowe. Ten prognostyk, oparty o wyliczenia ciśnienia w "sercu" Niżu Islandzkiego i Wyżu Azorskiego, dobrze odzwierciedla warunki cyrkulacyjne nad Atlantykiem i Europą.

Według wyliczeń Amerykanów przełom stycznia i początek lutego to silny wzrost indeksu na poziomie wartości dodatnich, co oznacza sporo napływu łagodnych mas powietrza oceanicznego z sektora zachodniego. Podobnie wykres wskaźnika NAO wyglądał w drugiej połowie grudnia, w czasie gdy nad północnym Atlantykiem i Europą dominowała cyrkulacja zachodnia powietrza. Dodatni wskaźnik oscylacji odbił się w temperaturze w Polsce, która często przekraczała 10 st. C. W dniach 18 i 19 grudnia wzrosła do 14-16 st. C miejscami na południu kraju. Dopiero pod koniec miesiąca, wraz z osłabnięciem cyrkulacji zachodniej, temperatura spadła.

Prognoza wzrostu wskaźnika oscylacji północnoatlantyckiej NAO w przedziale dodatnich wartości wg amerykańskiej NOAANOAA

Kiedy przyjedzie mróz?

Jak długo utrzyma się dyktatura ciepłej, wilgotnej i wietrznej cyrkulacji strefowej? Pierwszy znaczący klin zimna rysuje się w wyliczeniach średnioterminowego modelu GFS około 31 stycznia. Chłód ma się zsunąć na chwilę głównie nad Niemcy, a Polskę musnąć ma lekko na początku lutego. W nocy temperatura może spaść do -5/-1 st. C.

Dopiero około 6 lutego widać większy mróz, zsuwający się z rosyjskiej Arktyki. Pod znakiem zapytania pozostaje, na ile rozwijający się wtedy cyklon północnoatlantycki pozwoli rosyjskiemu wyżowi wniknąć w głąb Europy. Umacniający się w lutym nad wschodnią częścią naszego kontynentu wyż to zupełnie normalna rzecz, ale twory te są coraz słabsze wraz z postępującą zmianą klimatu. I coraz częściej syberyjski pogodowy imperializm przegrywa z szalejącymi w lutym niżami atlantyckimi. Dlatego też po 6 lutego może nastać kilkudniowy "zimowy epizod" zamiast trwałej fali mrozu.

Rosyjski bąbel zimna sunący w kierunku Polski. Prognozowana temperatura 6 lutego na wysokości 1,5 kilometraGFS/wetter3.de

Czy jęzor zimna sięgnie Polski?

Niewiele szans zimie i mrozom daje również Europejskie Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody (ECMWF). Jeden z wariantów, który wprzęga do pracy najnowocześniejsze narzędzia, trzyma zimno daleko od Polski w nadchodzących dwóch tygodniach.

Daje szanse na rozwój wału wyżowego od Azorów po Rosję, który pozwoli na wnikanie ciepła nad północną połowę Europy i chłodu nad południową. W rejonie basenu Morza Śródziemnego temperatura miałaby odchylać się lekko na minus od normy, ale na terenie Polski trzymałaby się na ogół lekko powyżej normy. Europejski model dobrze pokazuje starcie ciepła z zimnem między innymi właśnie około 6 lutego. Jęzor arktycznego zimna miałby zsuwać się nad wschodnią Europę i czaić blisko Polski. Ale walka między "wschodem a zachodem" będzie nierówna, bo atlantyckie ciepło jest silne i nie ma zamiaru odpuścić. Tym samym są duże szanse na to, że tak jak zaoszczędziliśmy na ogrzewaniu w grudniu i styczniu, tak będzie też w lutym.

Prognozowany jęzor zimna 6 lutegoECMWF/tropivcalitdbits.com

Śnieg w Polsce

Jakby jednak nie rozwinęła się sytuacja baryczna, czy będzie więcej niżów, czy wyżów, nie widać trwałego zimna w prognozach. Niże atlantyckie z pewnością pozwolą, by opady deszczu chwilami przechodziły w śnieg. A rozwijające się co jakiś czas nad środkową i południową Europą wyże nieść będą aurę pochmurną i mglistą. Jakiegoś tam śniegu oczywiście możemy się w lutym spodziewać. W świetle wyliczeń modelu GFS delikatna pokrywa ma pojawić się w Polsce w pierwszym tygodniu lutego. Około 6 lutego na nizinach zalegać może około 1-2 centymetrów śniegu.

Konkretna pokrywa ma się utrzymać tylko w górach. Na niżej położonych stokach Sudetach i Karpat zalegać ma go powyżej 20 cm, jednak stoki narciarskie będą musiały być dośnieżane. Tylko wysoko w górach można liczyć, że utrzymają się metrowe zaspy śniegu. Na nizinach na razie co jakiś czas pokropi, poprószy… Chciałoby się zaśpiewać za Danutą Rinn: "gdzie te zimy, prawdziwe takie…?"

Prognozowana pokrywa śniegu w Polsce około 8 lutegoGFS/tropicaltidbits.com

Model GFS (Global Forecast System) to globalny system prognozowania pogody krótko- i średnioterminowej, obsługiwany przez służbę meteorologiczną USA (National Weather Service). Jest uruchamiany cztery razy w ciągu doby i generuje maksymalnie 16-dniowe prognozy pogody.

Europejski model ECMWF to globalny system prognozowania pogody średnioterminowej, który prognozuje pogodę do 10 dni naprzód.

Autorka/Autor:Arleta Unton-Pyziołek

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, GFS/tropicaltidbits.com

Pozostałe wiadomości

Przed nami słoneczny, ale chłodny weekend. Temperatura maksymalna sięgnie miejscami zaledwie 10 stopni Celsjusza. - To nie będzie pogoda na letnie ubrania - powiedział Tomasz Wasilewski, prezenter tvnmeteo.pl.

Czeka nas pogoda "fajnie wyglądająca przez okno"

Czeka nas pogoda "fajnie wyglądająca przez okno"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sobotni poranek przyniósł w Polsce spore ochłodzenie - w wielu miastach na termometrach pojawiły się wartości "na minusie", a w dzień zobaczymy na nich nie więcej niż 15 stopni. Prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski opowiadał w TVN24, skąd wziął się ten napływ zimnego powietrza i jak długo potrwa.

Arktyczne powietrze nad Polską. Ciepło "musi poczekać na swoją kolej"

Arktyczne powietrze nad Polską. Ciepło "musi poczekać na swoją kolej"

Źródło:
tvnmeteo.pl

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne. W północnej i centralnej Polsce utrzymuje się ryzyko wystąpienia nocnych przymrozków. Sprawdź, gdzie obowiązują alarmy.

Alarmy IMGW dla dziewięciu województw

Alarmy IMGW dla dziewięciu województw

Źródło:
IMGW

Miłośnicy astronomii będą mieli okazję w czasie najbliższych nocy zobaczyć na niebie Drogę Mleczną. Jak przekazał Karol Wójcicki, autor profilu "Z głową w gwiazdach", warunki będą naprawdę sprzyjające.

"Przed nami najlepszy weekend w roku"

"Przed nami najlepszy weekend w roku"

Źródło:
"Z głową w gwiazdach", tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś. Sobota 26.04 upłynie w całym kraju pod znakiem słonecznej aury. Termometry pokażą maksymalnie od 10 do 15 stopni.

Pogoda na dziś - sobota 26.04. Słoneczna aura będzie miała swoją cenę

Pogoda na dziś - sobota 26.04. Słoneczna aura będzie miała swoją cenę

Źródło:
tvnmeteo.pl

Na hawajskiej wyspie Oahu odkryto mięsożerny gatunek gąsienicy. Porusza się po pajęczynach, żywiąc się uwięzionymi owadami. Nazwano ją "kolekcjonerką kości", bo kamufluje się przed pająkami, które chętnie by ją zjadły, "ubierając" się w szczątki martwych owadów.

Nazwano ją "kolekcjonerką kości". Odkryto mięsożerną gąsienicę

Nazwano ją "kolekcjonerką kości". Odkryto mięsożerną gąsienicę

Źródło:
Reuters, AP News, science.org

W świetle najnowszych wyliczeń amerykańskiego modelu meteorologicznego GFS wyraźnie widać, że początek majówki będzie przyjemny, choć umiarkowanie ciepły. Potem w pogodzie ma zadziać się więcej.

Pogoda na majówkę. Co pokazuje amerykański model

Pogoda na majówkę. Co pokazuje amerykański model

Źródło:
TVN24+

Archeolodzy odkryli w Peru szczątki zmarłej pięć tysięcy lat temu kobiety. Zdaniem ekspertów prawdopodobnie należała do wyższych sfer w kulturze Caral, która rozwijała się tam równolegle ze starożytnym Egiptem czy Chinami.

Niezwykłe znalezisko w Peru. "To ważny pochówek"

Niezwykłe znalezisko w Peru. "To ważny pochówek"

Źródło:
Reuters, PAP

Ogromny wir pojawił się w czwartek w Krzyżowicach w województwie śląskim. Po południu nad jedną z dróg utworzył się lej, który w efektowny sposób unosił masy piasku nad ziemią.

Gigantyczna kolumna piachu wirowała nad drogą w Krzyżowicach

Gigantyczna kolumna piachu wirowała nad drogą w Krzyżowicach

Źródło:
tvnmeteo.pl

Ponad 200 razy interweniowały polskie służby w związku ze skutkami intensywnych opadów deszczu i burz, jakie przechodziły w ostatnich godzinach nad Polską. Jak przekazał TVN24 rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej zgłoszenia nie dotyczyły żadnych poważnych zdarzeń.

"Odnotowaliśmy podtopienia dróg, podtopienia budynków"

"Odnotowaliśmy podtopienia dróg, podtopienia budynków"

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW, Bielskie Drogi, tvnmeteo.pl

Ogromny bolid pojawił się nad brazylijskim stanem Rio Grande do Sul. Według lokalnych ekspertów mógł to być największy zarejestrowany meteor w tym regionie. Obecnie trwają poszukiwania jego szczątków.

Niezwykły przelot kosmicznej skały. Na kilka sekund noc zamieniła się w dzień

Niezwykły przelot kosmicznej skały. Na kilka sekund noc zamieniła się w dzień

Źródło:
CNN, TVN24, G1 Globo

Objawy pojawiają się przeważnie od 6 do 12 godzin od momentu zatrucia. Większość pacjentów początkowo uskarża się na biegunkę, wymioty i ból głowy, u części występuje nadmierne pocenie się, odrętwienie czy ból w obrębie mięśni i stawów. Później dochodzą dziwniejsze objawy: metaliczny, palący smak w ustach czy poczucie, że ciepłe powierzchnie są lodowato zimne. Skóra zaczyna intensywnie swędzieć, serce nieregularnie bije. Większość objawów utrzymuje się przez kilka dni, ale niektóre mogą prześladować pacjentów przez tygodnie lub miesiące, niekiedy dłużej. Czasami wracają one ze wzmożoną siłą, na przykład po spożyciu alkoholu.

Jesz kolację na wakacjach, czujesz metaliczny posmak, a potem jest tylko gorzej

Jesz kolację na wakacjach, czujesz metaliczny posmak, a potem jest tylko gorzej

Źródło:
TVN24+

Od soboty turyści ponownie będą mogli zwiedzać Jaskinię Mroźną w Dolinie Kościeliskiej w Tatrach. Każdego roku to miejsce jest zamykane na okres zimowy, który przypada na okres od 1 listopada od 25 kwietnia. W tym czasie służy jako schronienie dla zimujących nietoperzy.

Duża atrakcja polskiej części Tatr ponownie otwarta dla turystów

Duża atrakcja polskiej części Tatr ponownie otwarta dla turystów

Źródło:
PAP, TPN

Blisko 156 milionów Amerykanów żyje na obszarach, gdzie powietrze zawiera niebezpieczne dla zdrowia stężenie zanieczyszczeń - wynika z najnowszego raportu Amerykańskiego Stowarzyszenia ds. Schorzeń Płuc. Prócz niepokojących danych eksperci zwracają też uwagę na ostatnie decyzje amerykańskiej administracji, które mogą pogłębić problem walki ze smogiem.

Przybyło osób, które oddychają powietrzem pełnym szkodliwych substancji

Przybyło osób, które oddychają powietrzem pełnym szkodliwych substancji

Źródło:
ALAS, PAP, THE Guardian, NPR, CBS News

Ulewy spowodowały zejście osuwiska w środkowym Ekwadorze. Jak podały lokalne media, ruchome masy ziemi uszkodziły kilkanaście domów, a 50 osób zostało ewakuowanych. Osuwisko spowodowało także konieczność zamknięcia biegnącej w pobliżu autostrady E30.

Domy pękły na pół, w jezdni otworzyły się głębokie szczeliny

Domy pękły na pół, w jezdni otworzyły się głębokie szczeliny

Źródło:
Ecuavisa, laprensa.com.ec

Dwa duże pożary szaleją w środkowym Izraelu. Ogień zniszczył domy w niektórych miejscowościach, konieczne były ewakuacje. Wiatr kieruje płomienie w kierunku Jerozolimy. Jak podały lokalne media, w walce z żywiołem rannych zostało trzech strażaków.

Dwa pożary zmierzają w stronę Jerozolimy. Ewakuacje, nieprzejezdne drogi

Dwa pożary zmierzają w stronę Jerozolimy. Ewakuacje, nieprzejezdne drogi

Źródło:
Reuters, The Jerusalem Post

Trzęsienie ziemi zakłóciło program na żywo w jednej z tureckich stacji telewizyjnych. Wstrząsy o magnitudzie 6,2 zatrzęsły całym studiem nagraniowym. Jak podał prowadzący, aktywność sejsmiczna była wyczuwalna już wcześniej.

Zamieszanie w programie na żywo. Nagranie

Zamieszanie w programie na żywo. Nagranie

Źródło:
Reuters, Ekol TV, tvnmeteo.pl

Po środowym trzęsieniu o magnitudzie 6,2 Stambuł nawiedziła seria wstrząsów wtórnych. Chociaż pierwsza ocena skutków wykazała, że nie doszło do poważnych uszkodzeń, trzęsienia wywołały panikę wśród mieszkańców miasta. Około 150 osób doznało obrażeń podczas wyskakiwania z trzęsących się budynków.

Trzęsienie ziemi w Turcji. Ludzie wyskakiwali w panice

Trzęsienie ziemi w Turcji. Ludzie wyskakiwali w panice

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, EMSC, PAP, BBC, TGRT

Pożar wybuchł we wtorek na terenie amerykańskiego stanu New Jersey. Z powodu rozprzestrzeniającego się ognia ewakuowano ponad trzy tysiące osób, zamknięto też odcinek jednej z najruchliwszych autostrad.

Ewakuowano ponad trzy tysiące osób, zamknięto ruchliwą autostradę

Ewakuowano ponad trzy tysiące osób, zamknięto ruchliwą autostradę

Źródło:
PAP, Reuters, CNN

We wtorek doszło do erupcji najwyższego wulkanu w Europie. Tryskająca z krateru lawa rozświetliła nocne niebo. Etna znów niepokoi mieszkańców Sycylii.

Nocny pokaz potęgi natury. Etna znów przypomina o sobie

Nocny pokaz potęgi natury. Etna znów przypomina o sobie

Źródło:
Reuters, lasicilia.it, ilmeteo.it

Chiny rozważają budowę elektrowni jądrowej na Księżycu. Miałaby ona zasilać Międzynarodową Stację Badawczą na Księżycu (ILRS), projekt powstający pod egidą chińskiej i rosyjskiej agencji kosmicznej.

Chiny z Rosją chcą zbudować elektrownię jądrową na Księżycu

Chiny z Rosją chcą zbudować elektrownię jądrową na Księżycu

Źródło:
Reuters, PAP

Fala upałów nawiedziła Pakistan. We wtorek w największym mieście tego kraju - Karaczi - temperatura sięgnęła 41 stopni Celsjusza. Władze ostrzegają przed spiekotą, która może zagrażać zdrowiu i życiu.

"Jest piekielnie gorąco". Ponad 40 stopni na termometrach

"Jest piekielnie gorąco". Ponad 40 stopni na termometrach

Źródło:
Reuters, thenews.com.pk, arynews.tv

Sonda Lucy przesłała na Ziemię zdjęcia asteroidy 52246 Donaldjohanson. Naukowców zaskoczyły jej wymiary - obiekt był tak długi, że sonda miała problem z uwiecznieniem go w całości. To ostatni przystanek w drodze do ostatecznego celu misji.

Bliskie spotkanie z "kosmicznym kręglem". Lucy nadaje na Ziemię

Bliskie spotkanie z "kosmicznym kręglem". Lucy nadaje na Ziemię

Źródło:
NASA, AP, tvnmeteo.pl

Ulewy nawiedziły w poniedziałek Nowy Orlean. W kilka godzin niektóre dzielnice i obszary podmiejskie znalazły się pod wodą, konieczne było zamknięcie części ulic. W ponad 4000 gospodarstw domowych wystąpiły przerwy w dostawie prądu.

"Nie widać, gdzie kończy się droga, a zaczyna kanał"

"Nie widać, gdzie kończy się droga, a zaczyna kanał"

Źródło:
NOLA, NWS New Orleans

Rekin zaatakował pływaka u wybrzeży Izraela. Jak podały lokalne media, zwierzę wciągnęło mężczyznę do wody, a ślad po nim zaginął. Szczątki odnaleziono dopiero po 24 godzinach. W historii kraju odnotowano zaledwie cztery przypadki ataków rekinów na ludzi.

Wyjątkowo rzadki atak rekina na Morzu Śródziemnym

Wyjątkowo rzadki atak rekina na Morzu Śródziemnym

Źródło:
BBC, The Jerusalem Post, tvnmeteo.pl

Władze i studenci amerykańskiej uczelni University of Richmond w Wirginii zmagają się ze skutkami ogromnej awarii prądu, po tym jak wąż dostał się do głównej elektrowni i spowodował tam zwarcie. W efekcie zasilanie straciło kilkanaście budynków, a na kampusie odwołano zajęcia.

Na początku myśleli, że to żart. Wąż spowodował awarię na uniwersytecie

Na początku myśleli, że to żart. Wąż spowodował awarię na uniwersytecie

Źródło:
The Collegianur, WTVR

Na Kontakt24 otrzymaliśmy wyjątkowe nagrania z miejscowości Piaski w województwie mazowieckim. Nasz czytelnik zaobserwował tam zjawisko zwane wirem pyłowym.

Wir pyłowy na Mazowszu. "Wielkie zdziwienie"

Wir pyłowy na Mazowszu. "Wielkie zdziwienie"

Źródło:
Kontakt24, tvnmeteo.pl

Dorośli również mogą zapadać na alergie. Jak wyjaśniają lekarze, mechanizmy obronne układu odpornościowego mogą aktywować się w każdym wieku. U niektórych osób rozwinięcie się alergii może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia.

Alergie mogą pojawiać się też u dorosłych. Na wiele sposobów

Alergie mogą pojawiać się też u dorosłych. Na wiele sposobów

Źródło:
CBS News, Penn Medicine News

Ciepło w święta i jeszcze chwilę po nich to ostatni etap kwietniowego lata. Co później czeka nas w pogodzie? Sprawdź autorską, długoterminową prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: możliwy powrót przymrozków

Pogoda na 16 dni: możliwy powrót przymrozków

Źródło:
tvnmeteo.pl