TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na jutro - wtorek 12.10. Deszcz, lokalnie deszcz ze śniegiem i burze. Będzie chłodno

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 19/20.10
Pogoda na noc 19/20.10tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 12.10

Pogoda na jutro. Na wtorek dla całego kraju synoptycy prognozują opady deszczu. Miejscami mogą pojawić się burze, ale także zimowe akcenty w postaci deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie wyrównana, choć w niektórych regionach kraju uczucie chłodu może wzmagać silniejszy wiatr.

Na pogodę w Polsce w ciągu najbliższej doby będzie wpływać zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad Skandynawii, ze strefą głównego chłodnego frontu atmosferycznego oraz drugorzędnych frontów chłodnych. Napłynie chłodna, świeża masa powietrza pochodzenia polarno-morskiego o równowadze chwiejnej - przekazał synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek.

Pogoda na noc z poniedziałku na wtorek 11/12.10

Noc upłynie z przewagą umiarkowanego i dużego zachmurzenia ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Początkowo będą występować na zachodzie kraju, a następnie również częściowo w centrum i na południu. We wschodnich regionach małe zachmurzenie po północy będzie wzrastać do dużego, jednak tam nie powinno padać. Lokalnie na Podlasiu możliwe są silne zamglenia, a nad ranem mgły.

Temperatura minimalna wyniesie od 2-4 stopni Celsjusza w rejonie Suwałk, Białegostoku, Olsztyna, Rzeszowa i Lublina do 6-7 st. C na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni skręcający na północno-zachodni.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noc tvnmeteo.pl

Pogoda na wtorek 12.10

We wtorek czeka nas naprzemiennie pochmurne niebo ze słabymi i umiarkowanymi przelotnymi opadami deszczu oraz zachmurzenie małe i umiarkowane bez opadów. W rejonie Wybrzeża mogą pojawić się pojedyncze burze z opadami deszczu ze śniegiem i/lub krupy śnieżnej, o zmiennym stopniu intensywności. Najwięcej deszczu ma spaść na zachodzie i w centrum kraju - od 4 do 10 litrów na metr kwadratowy.

Termometry na obszarze całego kraju pokażą maksymalnie około 10-11 st. C, tylko miejscami 12 st. C Z kierunku zachodniego i północno-zachodniego powieje umiarkowany, na zachodzie silny wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 40 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorek

Warunki biometeo we wtorek 12.10

Wilgotność powietrza w ciągu dnia znajdzie się na poziomie 70-90 procent. Mieszkańcy całej Polski odczują chłód. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Wzrost zachmurzenia do dużego i całkowitego. W drugiej części nocy i nad ranem ryzyko słabych przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 5 st. C. Wiatr będzie słaby, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, o północy barometry wskażą 1002 hektopaskale.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie zmienne, z przewagą dużego i całkowitego oraz ze słabymi i umiarkowanymi przelotnymi opadami deszczu, głównie w drugiej części dnia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie w w południe osiągnie 998 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie duże, przejściowo całkowite ze słabymi przelotnymi opadami deszczu, ryzyko burzy. Temperatura spadnie minimalnie do 6 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, o północy wyniesie 1011 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane i duże ze słabymi przelotnymi opadami deszczu o zmiennej intensywności. Możliwe także pojedyncze burze z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Termometry pokażą maksymalnie 11 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1009 hPa i będzie się wahać.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane i duże ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 5 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane i duże ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura spadnie minimalnie do 7 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 10 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 999 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane i duże ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 5 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 991 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, południowo-zachodni skręcający na zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 987 hPa i będzie wzrastać.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości