TVN Meteo | Prognoza

Nowy Rok pod znakiem deszczu. Będzie porywiście wiać

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 01.01

Pogoda na dziś. Nowy Rok będzie pochmurny i deszczowy. Termometry pokażą maksymalnie od 3 do 11 stopni Celsjusza, jednak za sprawą silnego wiatru i wysokiej wilgotności powietrza, będzie przeważać termiczne odczucie zimna.

Sobota 1 stycznia będzie upływać przeważnie pod znakiem dużego lub całkowitego zachmurzenia. Na południu i zachodzie kraju wystąpią słabe i umiarkowane opady deszczu rzędu 1-4 litrów wody na metr kwadratowy. Słabo i przelotnie popadać może także w północno-wschodnich regionach, do 2 l/mkw. Po południu na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach możliwe są niewielkie przejaśnienia i rozpogodzenia.

Temperatura maksymalna wyniesie od 3-5 stopni Celsjusza w rejonie Suwałk do 10-11 st. C na zachodzie kraju. Najwyższe wartości termometry pokażą nad ranem, w ciągu dnia natomiast temperatura będzie stabilna, a lokalnie (na północy i północnym wschodzie) zacznie maleć. Wiatr powieje z kierunku północno-zachodniego. Będzie umiarkowany, a w porywach silny, osiągając prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na jutro tvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza znajdzie się na poziomie około 90 procent. Mieszkańcy przeważającej części Polski większości kraju odczują zimno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Duże i całkowite zachmurzenie, w drugiej części dnia możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 8 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1003 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Duże i całkowite zachmurzenie ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 1019 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Całkowite zachmurzenie ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 9 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1009 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Całkowite zachmurzenie ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 11 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny, zachodni i północno-zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 1007 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Całkowite zachmurzenie ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 9 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny, zachodni i północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 993 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości