TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na dziś - piątek 22.10. Wietrznie, deszczowo, maksymalnie 13 stopni

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
dd,anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 22.10

Pogoda na dziś, czyli piątek 22 października, przyniesie opady deszczu i porywisty wiatr. Miejscami jego prędkość sięgnie do 70 kilometrów na godzinę. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 13 stopni Celsjusza.

Piątek 22 października przyniesie pochmurną aurę z rozpogodzeniami. Na początku dnia na północy i zachodzie, a następnie również na północnym wschodzie, centrum i południowym zachodzie kraju może spaść przelotny deszcz rzędu 8-12 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 10 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach jego prędkość wyniesie do 50-70 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo w piątek 22.10

Wilgotność powietrza w piątek wyniesie 50-70 procent. W całym kraju będzie zimno. Warunki biometeorologiczne będą przeważnie niekorzystne, tylko w części południowo-wschodniej - neutralne.

Warunki biometeo w piątek 22.10
Warunki biometeo w piątek 22.10tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Piątek przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami, dopiero wieczorem przelotnie popada deszcz. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy do 10 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-60 km/h. W południe barometry pokażą 997 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Zachmurzenie okaże się duże z przelotnymi opadami deszczu do 10 l/mkw. Temperatura wyniesie maksymalnie 9 st. C. Powieje południowo-zachodni, dość silny wiatr, w porywach osiągnie prędkość do 50-60 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 1000 hPa.  

Pogoda na dziś - Poznań

Będzie pochmurnie z przejaśnieniami, okresami wystąpią opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 10 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie silny i dość silny, w porywach osiągnie do 50-70 km/h. W południe barometry pokażą 999 hPa. 

Pogoda na dziś - Wrocław

W piątek zachmurzenie będzie przejściowe. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie dość silny, w porywach do 50-60 km/h. W południe barometry pokażą 1001 hPa. 

Pogoda na dziś - Kraków

Utrzyma się małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wzrośnie do 12 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach powieje do 40-50 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 985 hPa.  

Warunki drogowe w piątek 22.10
Warunki drogowe w piątek 22.10tvnmeteo.pl

Autor:dd,anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości