TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na 16 dni: ostatnie chwile przed zmianą. Autorska długoterminowa prognoza Tomasza Wasilewskiego

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: ostatnie chwile przed zmianą
Pogoda na 16 dni: ostatnie chwile przed zmianątvnmeteo.pl
wideo 2/6
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: ostatnie chwile przed zmianą

Po wielu ciepłych i pogodnych dniach do Polski zbliża się zmiana pogody. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Kończące się październikowe "lato" zawdzięczamy temu, że na wschodzie Europy jest wyż, a na zachodzie niże. Taki układ sił nad kontynentem sprawił, że do Polski płynęło i jeszcze płynie ciepłe powietrze z południa (patrz mapa). Ta sytuacja nie utrzyma się już jednak długo, bo wyż słabnie, a niże z zachodu, ich fronty atmosferyczne i chłodniejsze powietrze szykują się do wkroczenia do centrum Europy. To spowoduje radykalną zmianę pogody w pierwszych dniach listopada.

Sytuacja pogodowa w Europietvnmeteo.pl

Kończy się "październikowe lato". Wraz z niżami przyjdzie pogorszenie pogody

Pogoda na 16 dni

Na początku tygodnia możemy liczyć nawet na 17 stopni w południowej Polsce. Ciepłe chwile, z temperaturą do 16 stopni, będą się jeszcze rzadko zdarzać do połowy tygodnia, a potem przyjdzie zdecydowane ochłodzenie - w najbliższy weekend będzie od 8 do 12 stopni. Kolejna fala ochłodzenia nastąpi po 10 listopada i wtedy na termometrach zobaczymy tylko 5-6 st. C na wschodzie kraju i 9-10 st. C na zachodzie.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnmeteo.pl, Shutterstock

Pozostałe wiadomości