TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na 16 dni: długo poczekamy na powrót zimy

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: długo poczekamy na powrót zimy
Pogoda na 16 dni: długo poczekamy na powrót zimytvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni

Ciepłe, atlantyckie powietrze, które wdarło się do Europy tuż przed końcem starego roku, nie prędko nas opuści. Sprawdź najnowszą długoterminową prognozę pogody na 16 dni Tomasza Wasilewskiego.

Niezwykle ciepły początek stycznia zawdzięczamy niżom, które przesuwając się z zachodu na wschód, utorowały drogę dla łagodnych mas powietrza znad oceanu. Taka cyrkulacja jest możliwa również dlatego, że zniknęła blokada w postaci mroźnego wyżu, który jeszcze nie tak dawno, bo w czasie świąt, "nie wpuszczał" do naszej części kontynentu powietrza z zachodu. Powrotu mroźnego wyżu na razie nie widać, a to znaczy, że atlantyckie ciepło bez przeszkód nadal będzie płynąć do centrum Europy (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

Nowy tydzień zaczniemy od 10 stopni ciepła na zachodzie i południu kraju i podobnie będzie do środy. Później, od czwartku, czeka nas ochłodzenie i na wschodzie Polski będzie słaby mróz, a poza tym kilka stopni powyżej zera. Na podobnym poziomie temperatura utrzyma się w kolejnym tygodniu stycznia, czyli aż do połowy miesiąca. Następnie, po 16 stycznia, bardzo prawdopodobne jest większe ochłodzenie wraz z napływem arktycznego powietrza z północy i spadek temperatury poniżej zera w całym kraju.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości