Niebezpieczna noc. Alerty IMGW na południu kraju

Aktualizacja:
Autor:
red.
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Ta noc przyniesie intensywne opady śniegu jeszcze na południu kraju. Obowiązują alarmy drugiego stopnia, wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Sprawdź, gdzie należy uważać na groźną pogodę.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia w trzystopniowej, rosnącej skali.

Alerty IMGW drugiego stopnia - intensywne opady śniegu

Pomarańczowe alerty IMGW przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują w województwach:

- śląskim, w powiatach: cieszyńskim, bielskim, Bielsko-Biała, żywieckim;

- małopolskim, w powiatach: wadowickim, suskim, nowotarskim, tatrzańskim, myślenickim, limanowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, gorlickim.

Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami dalszy przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Alarmy będą ważne do godziny 3 w nocy z soboty na niedzielę.

Zagrożenia zimoweRządowe Centrum Bezpieczeństwa

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW drugiego stopnia

Ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:red.

Źródło: IMGW, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pozostałe wiadomości